Aleksander Radomski

Finał zmagań w Dolinie Charlotty

Po raz pierwszy słupska Szkoła Policji zorganizowała takie zawody dwa lata temu. Teraz je powtórzono Po raz pierwszy słupska Szkoła Policji zorganizowała takie zawody dwa lata temu. Teraz je powtórzono
Aleksander Radomski

Zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Oddziałów Prewencji Policji z Warszawy zakończyły się finałowe zmagania policjantów.

W ostatnim dniu turnieju w ramach II Turnieju Oddziałów Prewencji Policji w Dolinie Charlotty policjanci pokonywali przeszkody w ramach biegu crossowego, a na południe odSłupska, w okolicach Leśnego Dworu, prowadzili poszukiwania w terenie leśnym.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników najbardziej obciążające konkurencje. Trasa biegu przełajowego wiodła między innymi przez las i tor motocrossowy. Policjanci, którzy pokonywali łodziami jezioro, musieli wykazać się także umiejętnościami obsługi i sterowania łodzią. Ostatnim fragmentem konkurencji był element typowo wytrzymałościowy, polegający na ułożeniu z worków z piaskiem fragmentu wału przeciwpowodziowego.

Udział w turnieju biorą reprezentacje wszystkich województw oraz Komendy Stołecznej. Organizacja konkurencji jest odzwierciedleniem codziennej, ciężkiej i czasami również niebezpiecznej służby w oddziałach prewencji.

Rywalizacja policyjnych oddziałów prewencji z całej Polski - w takiej właśnie formie i na tak dużą skalę - odbywa się dopiero po raz drugi w powojennej historii tej formacji. Po raz pierwszy słupska Szkoła Policji zorganizowała takie zawody dwa lata temu.

Przez cztery dni turnieju siedemnaście plutonów ze wszystkich województw stworzyło swoisty 400-osobowy oddział prewencji policji.

Aleksander Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.