Fikcyjne obligacje, czyli marny koniec pięknej kariery maklera

Czytaj dalej
Artur Drożdżak

Fikcyjne obligacje, czyli marny koniec pięknej kariery maklera

Artur Drożdżak

Młoda, zdolna i bogata - tak można określić Paulinę K. Jednak wszystko się posypało, gdy wyszło na jaw, że jej mąż, utalentowany makler giełdowy z Krakowa, zarabiał niezgodnie z prawem. Rykoszetem uderzyło to w jego żonę.

Życie nie miało dla nich barier. 40-letni Michał wcale się nie piął mozolnie po szczeblach biznesowej kariery, ale po nich beztrosko skakał.

W 2002 r. zdobył licencję maklera papierów wartościowych, a potem maklera giełdowego i w końcu maklera nadzorującego. Szybko został dyrektorem zarządzającym w jednym z krakowskich domów maklerskich. Zajmował się emisjami akcji i obligacji oraz strategicznymi klientami.

Wszyscy wychwalali pod niebiosa jego talent, prześcigali się w zachwytach i zazdrościli błyskawicznej kariery i zarobków. Jemu jednak ciągle było mało sukcesów, a żona Paulina także zachęcała do zdobywania kolejnych posad i podejmowania wyzwań.

Sama zajmowała się domem i dziećmi. Także była zdolna. Ukończyła Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, zdobyła tytuł inżyniera.

Trochę pracowała jako agent ubezpieczeniowy w jednym z towarzystw i w latach 2004 -05 udało się jej uzyskać licencję agenta ubezpieczeniowego, ale ej zarobki były tylko dodatkiem do domowego budżetu, bo prawdziwe pieniądze zarabiał mąż Michał.

Konkurencyjna spółka

W pewnym momencie w 2006 r. założyli spółkę, nazwijmy ją ABC, w której małżonkowie objęli po połowie udziałów. Ich własny biznes miał być skupiony na finansach i inwestycjach. Paulina została prezesem zarządu, bo Michał z racji zatrudnienia w domu maklerskim, nie mógł prowadzić działalności konkurencyjnej. Żona, jak to się mówi, „na papierze” była szefem, ale faktycznie w ich spółce rządził mąż. Dla zwykłego zjadacza chleba obligacje, notowania giełdowe, emisja akcji, to czarna magia, ale Michał był w ten dziedzinie magikiem.

Mąż, szef i makler

On prowadził wszystkie rozmowy z klientami ich spółki ABC, tworzył dokumentację, ustalał strategię działania. Paulinę prosił jedynie by podpisywała bez szemrania pisma, które jej podsuwał. Dokumentów nie czytała, bo i tak nie rozumiała skomplikowanego języka ludzi biznesu.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

 • Jakiego oszustwa dopuścił się makler
 • Co stało się ze znikającym milionem złotych
Pozostało jeszcze 72% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.