Festiwal wielkich wokalnych talentów i otwartych serc

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Festiwal wielkich wokalnych talentów i otwartych serc

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Owacje, łzy, niespodzianki - taki był Jubileuszowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Ciechocińskie Impresje Artystyczne”.

Zanim się obejrzano, a już minęło 20 lat odkąd w Ciechocinku po raz pierwszy za sprawą Grażyny Świtały, nieżyjącej piosenkarki zabrzmiały pierwsze piosenki festiwalu, który dziś jest wielką imprezą z międzynarodowymi ambicjami.

Od śmierci inicjatorki rozwija go twórczo ciechocińska Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS. Każdego roku festiwal ściąga na kilka dni do parku Zdrojowego tłumy widzów, a przede wszystkim pół setki młodych utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami z całej Polski, dając możliwości pokazania, jak wiele mają do zaoferowania. Dwa tygodnie przed festiwalem młodzież pracuje na warsztatach z instruktorami wokalnymi. Zakończony wczoraj koncertem laureatów 20. z kolei jubileuszowy i międzynarodowy festiwal potwierdził, że jest to jedna z ukochanych przez widzów imprez, ciesząca się pomocą i wsparciem wielu instytucji i osób. W tym roku Grand Prix zdobył Michał Wiśniewski z Rypina za własną interpretację i rewelacyjne wykonanie „Jaskółki uwięzionej”. W kategorii do lat 16 pierwszą nagrodę jury pod kierunkiem Andrzeja Frajndta przyznało Amelii Duba-nowskiej z Biskupca koło Iławy, a w kategorii do lat 25 - Milenie Wiśniewskiej z Malborka. Wśród tegorocznych laureatów jest też dziesięcioletni Pavlo Shokota z Ukrainy (III miejsce). Jak na jubileusz przystało, były niespodzianki.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.