Ewa Kasprzyk z biegiem lat przestała się garbić i wypięła pierś do przodu

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bołt
Paweł Gzyl

Ewa Kasprzyk z biegiem lat przestała się garbić i wypięła pierś do przodu

Paweł Gzyl

„Jesteś za mało ładna na aktorkę” - powiedziała jej mama, gdy obwieściła, że chce zdawać do szkoły teatralnej. Ale potem musiała zmienić zdanie. „Kogel-mogel” i „Komedia małżeńska” uczyniły z jej córki gwiazdę, podziwianą również za urodę

Kilka dni temu jej wielbicieli zelektryzowała wiadomość, że ich ulubienica... przechodzi na emeryturę. Bo to prawda - gwiazda zakończyła współpracę ze stołecznym Teatrem Kwadrat. „Teraz, Marian, będę żyła jakby luksusowo” - napisała na Facebooku, cytując swą słynną kwestię z filmu „Komedia małżeńska”. Uspokajamy jednak: jako emerytka Ewa Kasprzyk nadal będzie występowała na scenie teatru - tylko jako aktorka gościnna, a nie etatowa. Tak chciała - i tak zrobiła. Bo taką właśnie zasadą kieruje się przez całe swoje życie.

- Niech każdy żyje, jak chce. Dla mnie balsamem jest spotkanie pokrewnej duszy, człowieka o podobnym sposobie myślenia - myślenia do przodu. Po co oglądać się za siebie? To już przeszłość. Pewnie, lubię się czasem zatrzymać i zastanowić, na jakim jestem etapie, czy coś przegapiłam. Ale wiem także, że nie mam na to wpływu, nie zatrzymam konkretnego momentu - deklaruje aktorka w „Gazecie na Weekend”.

***

Ewa Kasprzyk przyszła na świat w Stargardzie Szczecińskim. Tata był dyrektorem szkoły i miał silną osobowość. „Człowiek nie powinien być przeciętny. Nie bądź taka!” - mawiał do córki. Sam był ciekawy świata, żył w biegu, dużo podróżował. Niemal do śmierci chodził na dancingi. Uważał, że trzeba spełniać marzenia. Mama była nieco inna - i twardo stąpała po ziemi. Pracowała jako kierownik restauracji. Córka lubiła do niej przychodzić po szkole. Siadała przy stoliku, piła oranżadę i podziwiała kelnerki uwijające się po sali.

- Ja się chyba urodziłam z genem wolności, szukania, odkrywania. Mnie ciągle gdzieś ciągnęło w świat. I dalej ciągnie. Nigdy nie marzyłam o domku na wsi, odpoczynku w stałym miejscu, umarłabym z nudów z samą sobą. Urodziłam się w niewielkim mieście, Stargardzie, już nie Szczecińskim, czułam, że muszę tam znaleźć jakieś swoje okno na świat. Mama namawiała mnie, żebym tam została, znalazła pracę w domu kultury. Kompletnie mi to nie pasowało - wspomina aktorka w Onecie.

Ewa Kasprzyk objawiła zarówno komediowy, jak i dramatyczny talent. Widzowie jednak i tak postrzegają ją jako seksbombę ze względu na bujną urodę, która
Tomasz Bołt Aktorka Ewa Kasprzyk przechodzi właśnie na emeryturę, ale wcale nie zamierza rezygnować z grania i z życia!

Czytaj więcej:

 • Po studiach udało jej się dostać etat w teatrze w Gdyni. Co było dalej?
 • W jaki sposób niekonwencjonalny model rodziny przetrwał do dzisiaj?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.