Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Gzyl

Ewa Kaim: Najtrudniejsza z ról? Zdecydowanie rola mamy

Absolwentka LO im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. W 1994 ukończyła PWST w Krakowie. Dziś wykłada na tej uczelni Fot. Szymon Starnawski Absolwentka LO im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. W 1994 ukończyła PWST w Krakowie. Dziś wykłada na tej uczelni
Paweł Gzyl

Ewa Kaim to przede wszystkim aktorka Starego Teatru. Teraz możemy ją oglądać w kinie. Pochodząca z Oświęcimia aktorka gra główną rolę w thrillerze „Odnajdę cię”.

Beata Dzianowicz powiedziała, że napisała specjalnie dla pani scenariusz swego pierwszego filmu fabularnego - „Odnajdę cię”.

Długo czekałam na ten scenariusz. Najpierw Beata zaanonsowała, że coś dla mnie pisze. Domyślałam się, że będzie to historia jakiejś ciekawej i niebanalnej kobiety, bo ona tworzy właśnie takie postaci, dostosowując je do charakterów i osobowości aktorów. Kiedy okazało się, że będę grała rolę policjantki Justy - byłam zaskoczona, bo zupełnie się tego nie spodziewałam. Nawet pomyślałam, że to żart.

Dlaczego panią tak zaskoczył ten scenariusz?

Dlatego, że postać, którą miałam zagrać, była zupełnie inna ode mnie. Nieracjonalna, dzika, instynktowna. Jej decyzje są kompletnie nieprzemyślane, każdego dnia coraz bardziej komplikuje sobie życie. Ona nie myśli, tylko działa. Początkowo nie wiedziałam, jak się „dobrać” do tak nakreślonej bohaterki. Ponieważ jednak od momentu, kiedy dostałam scenariusz, do momentu, kiedy weszłam na plan, minęło sporo czasu, miałam okazję trochę się z nią oswoić.

Jak sobie pani poradziła z odmienną od siebie rolą?

Beata po jakimś czasie powiedziała, że chciała mi tą postacią wyszykować swego rodzaju „zabawę”. I faktycznie tak się stało: postać Justy mnie zafascynowała. Oczywiście chwilami było mi ciężko. Wtedy polegałam tylko i wyłącznie na tym, co mówi Beata. Ja sama kierowałam tą postacią do pewnego momentu - w końcu pozwoliłam jej żyć własnym życiem. To nie ja nią sterowałam, tylko ona mną.

Dlaczego aktora stroni od kina? Jak oświęcimianka rozpoczęła swoją aktorską przygodę? Jaki jest nowy cel Ewy Kaim? O tym przeczytasz w dalszej części wywiadu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.