Ekstraklasa nie ceni naszych piłkarzy. Gra tam tylko kilku zawodników z Podkarpacia

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Kuba Zegarliński

Ekstraklasa nie ceni naszych piłkarzy. Gra tam tylko kilku zawodników z Podkarpacia

Kuba Zegarliński

Piłkarze z Podkarpacia od lat nie są najbardziej chodliwym towarem w LOTTO Ekstraklasie. Spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego?

Mijała 65. minuta meczu Wisła Płock - Legia Warszawa. Do tego momentu mistrzom Polski szło jak po grudzie, ale wtedy dał o sobie znać Artur Jędrzejczyk. Pochodzący z Dębicy obrońca wykazał najwięcej sprytu w polu karnym Nafciarzy i głową pokonał Thomasa Dahnego, dając swojemu zespołowi bardzo cenne trzy punkty.

Dla kibiców z Podkarpacia było to jeden z niewielu momentów, gdy mogli sobie przypomnieć, że piłkarze z naszego regionu wciąż grają jeszcze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety, jest ich coraz mniej.

Całe pokolenie

Zdążyło wyrosnąć całe pokolenie ludzi, którzy nie pamiętają podkarpackiej drużyny w ekstraklasie. Ostatnie takie występy, to rok 1996 i upadająca Stal Mielec i Siarka Tarnobrzeg.

Przez lata radość musieli dawać nam więc pojedynczy zawodnicy, którym udało się dostać do tej ziemi obiecanej. Bogusław Wyparło, wychowanek Stali Mielec, zaliczył w ekstraklasie 359 występów. W piątek zrównał się z nim Łukasz Trałka z Lecha Poznań, który pochodzi z Ropczyc. Sporo występów mają również Mateusz Cetnarski, Grzegorz Baran i Sławomir Szeliga.

W dalszej części artykułu m.in.:

 • "Nasi piłkarze często nie mają komfortu przychodzenia do klubu jako wzmocnienie pierwszego składu. Ostatnio udało się to tylko Pawłowi Bochniewiczowi i Mateuszowi Cholewiakowi"
 • "Nadziei na lepsze jutro możemy szukać w szkoleniu, które w naszym województwie stoi na lepszym poziomie. Szansą dla całej podkarpackiej piłki byłby również awans Stali Mielec do ekstraklasy"
Pozostało jeszcze 70% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kuba Zegarliński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.