Ekspert: Tania ochrona zapewnia złudne poczucie bezpieczeństwa

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Szymon Zięba

Ekspert: Tania ochrona zapewnia złudne poczucie bezpieczeństwa

Szymon Zięba

- Często bywa tak,że osoby do zabezpieczenia imprez zwoływane są przed samym wydarzeniem - mówi Marian Cichoń, biegły sądowy i rzeczoznawca Polskiej Izby Ochrony.

Stefan W. wtargnął na scenę, na której znajdował się prezydent Paweł Adamowicz. Samorządowiec został ugodzony nożem. Rany okazały się śmiertelne
Archiwum prywatne Marian Cichoń

Dziwi pana to, że minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński, ogłosił decyzję o rozpoczęciu procedury cofnięcia koncesji agencji ochroniarskiej, zabezpieczającej tragiczny finał WOŚP w Gdańsku, na którym zaatakowano prezydenta Pawła Adamowicza?
Kompletnie mnie to nie dziwi.

Czy tania ochrona to dobra ochrona?

 Jakie nieprawidłowości stwierdzono podczas kontroli?

 

Pozostało jeszcze 92% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Szymon Zięba

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Agencje ochrony powinny podlegać najwyższym standardom bezpieczeństwa, a wygląda na to, że od lat część z nich jest tylko zbieraniną "spadów emerytów" z wszelkiego rodzaju służb mundurowych, od ZOMO i policji do wojska. Panowie trochę liznęli tematu broni, obrony oraz taktyki i uważają, że już mogą brać się za ochronę. Ale niestety to w najgorszym wypadku wiąże się z najważniejszym, czyli ochroną życia i mienia. Nie jestem do końca przekonany, czy na takie sytuacje są do końca i w pełni przygotowani. Uważam, że powinni podobnie jak wojsko, czy BOR być cyklicznie szkoleni i przechodzić specjalistyczne testy, sprawdziany umiejętności. Ja zawsze widząc ochroniarza w banku, sklepie, czy gdziekolwiek indziej próbuję sobie wyobrazić sytuację jakiegoś zagrożenia i wtedy jego reakcję. Chodzi mi o to, czy po dniach, tygodniach, czy nawet miesiącach spokoju, czyli mówiąc po ludzku nudy i wyłącznie stania i obserwowania otoczenia jest w stanie w stu procentach i prawidłowo ocenić sytuację, a przede wszystkim prawidłowo i odpowiednio szybko do sytuacji zareagować. Na przykład w markecie kilkukrotnie byłem świadkiem zadziałania zabezpieczenia na bramkach wyjściowych za kasami. Podszedł wtedy do kasjerki spokojnym, nieśpiesznym krokiem i spytał co się dzieje - a co by było jakby ktoś wychodził przez bramkę "bez zakupów" i zabezpieczenie by zadziałało, co by wtedy zrobił ? Kiedyś faktycznie widziałem chyba prawidłowe działanie ochrony na jakimś koncercie, kiedy to jeden z widzów próbował dostać się na scenę. "Za fraki go" i z powrotem na ziemię. Ale znów innym razem jeden z wykonawców podszedł do krawędzi sceny i podawał podczas śpiewania ręce fanom, nagle jeden z nich złapał go za rękę i zaczął ciągnąć w dół lub próbował tylko ściągnąć zegarek - wtedy reakcji ochrony nie zauważyłam.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.