Urszula Sobol

Edukator – Asystent studenta WSPiA w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie

Edukator – Asystent studenta WSPiA w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie Fot. Materiały uczestnika konkursu
Urszula Sobol

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie zgłosiła do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie unikalne narzędzie dydaktyczne - Edukator – Asystent studenta WSPiA. Dzięki niemu studenci mają dostęp do rozmaitych materiałów dydaktyczno – edukacyjnych: repetytoriów, fragmentów podręczników, artykułów, skryptów, kazusów i wielu innych.

WSPiA to jedyna uczelnia w Polsce, która wprowadziła tak rozbudowane narzędzie, jakim jest Edukator studenta.

Edukator powstał już w 2015 roku i jest autorskim pomysłem prof. Jerzego Posłusznego, rektora WSPiA. Głównym założeniem tego innowacyjnego systemu jest umożliwienie studentom systematycznego zdobywania wiedzy. W WSPiA każdy przedmiot podzielony jest na tematy, które student musi zaliczyć w danym semestrze. Materiały do nauki poszczególnych tematów otrzymuje on właśnie w Edukatorze.

Dzięki temu studenci mają dostęp do rozmaitych materiałów dydaktyczno – edukacyjnych: repetytoriów, fragmentów podręczników, artykułów, skryptów, kazusów i wielu innych. W Edukatorze zamieszczony jest także dokładny scenariusz realizacji tematów. Przed każdymi zajęciami studenci otrzymują zakres tematyczny oraz materiały, które pomogą im zrozumieć dane zagadnienie. Ponadto do dyspozycji mają repetytorium w formie elektronicznej z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

Edukator cały czas jest rozwijany i dostosowywany do potrzeb i wymagań studentów. Narzędzie to docenione zostało m.in. przez NCBiR, które przyznało WSPiA blisko ćwierć miliona złotych na jego dalszy rozwój.

Urszula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.