Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dzwoni matka 13-letniego chłopca i opowiada o księdzu pedofilu. Co kuria na to?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
pio

Dzwoni matka 13-letniego chłopca i opowiada o księdzu pedofilu. Co kuria na to?

pio

Matka 13-letniego ministranta dzwoni do kurii w regionie. - Wikary z naszej parafii składa niemoralne propozycje mojemu synowi i klepie go po tyłku - mówi kobieta. Sprawdzamy, jak reagują duchowni.

Udaję matkę nastolatka i dzwonię do siedzib diecezji, znajdujących się na naszym terenie. Nie przedstawiam się z imienia i nazwiska. - Bo sprawa jest bardzo delikatna. Nie chcę, żeby już ujrzała światło dzienne. Ani syn, ani mąż, nie wiedzą, że telefonuję do kurii - zaznaczam.

Ładny chłopiec

Nakreślam sytuację: - Przeprowadziliśmy się do nowego domu. Zimą 13-letni syn został ministrantem w naszej nowej parafii. Już wiosną opowiadał, że jak zostają z księdzem sami na zakrystii, to ksiądz dziwne rzeczy mu proponuje. Choćby to, żeby syn przyszedł do niego wieczorem na film, ale nic nie wspominał o tym rodzicom. Innym razem zapraszał na pourodzinowy tort we dwoje. Czasem poklepuje syna po tyłku i mówi: „Ty ładny chłopiec jesteś”.

Sprawdzam, jaka będzie reakcja osób, które w kurii odbiorą mój telefon. - Tyle ostatnio mówi się o pedofilii wśród duchowieństwa - kontynuuję. - Słyszałam, że nawet mapa kościelnej pedofilii powstaje. Nie chcę oskarżać wikarego o złe zamiary, bo jeszcze z nim nie rozmawiałam. Nie mam jednak podstaw, żeby posądzić syna o głupie żarty. To rozsądny i dojrzały, jak na swój wiek, chłopak.
Pierwszy telefon - do siedziby Diecezji Bydgoskiej. Przełączają mnie do księdza. Po wysłuchaniu historii prosi, żeby zadzwoniła nazajutrz około godz. 10. - Będę wtedy po rozmowie z księdzem, któremu przekażę sprawę - tłumaczy. - On doradzi, co należy dalej zrobić.

Sprawdzam, jaka będzie reakcja osób, które w kurii odbiorą mój telefon. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

pio

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.