Agata Flak

Dziecka bez szczepień nie będą przyjmować do publicznego przedszkola czy żłobka? Ruszyła akcja „Szczepimy - bo myślimy"

Dr n. med. Wojciech Domka, prezes OIL w Rzeszowie przekonuje, że warto szczepić dzieci i zachęca do składania podpisów pod projektem ustawy. Fot. Agata Flak Dr n. med. Wojciech Domka, prezes OIL w Rzeszowie przekonuje, że warto szczepić dzieci i zachęca do składania podpisów pod projektem ustawy.
Agata Flak

Niezaszczepione dziecko nie pójdzie do żłobka i przedszkola. Takiego rozwiązania chcą Robert Wagner i Marcin Kostka - twórcy obywatelskiego projektu ustawy „Szczepimy - bo myślimy".

Zgodnie z projektem rodzice ubiegający się o miejsce w publicznym żłobku lub przedszkolu dla swojego dziecka, będą musieli pokazać zaświadczenie o posiadaniu obowiązkowych szczepień ochronnych lub dokument potwierdzający przeciwwskazania do przeprowadzenia szczepień.

Aby ten projekt obywatelski trafił do Sejmu, potrzeba 100 tysięcy podpisów. Zbierane są w całym kraju, między innymi w okręgowych izbach lekarskich, także w Rzeszowie.

- U nas akcja potrwa do końca lutego - mówi dr n. med. Wojciech Tomka, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie.

Podpisy można składać bezpośrednio w sekretariacie Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie (pierwsze piętro). Według lekarzy, zbieranie podpisów w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Szczepimy - bo myślimy” ma sens.

- Zachorowalność na choroby wieku dziecięcego i infekcje jest zdecydowanie większa w okresie żłobkowo-przedszkolnym. U dzieci do 2 roku życia czasem godziny mogą decydować o tym, czy dziecko przeżyje, czy też nie

- ostrzega dr n. med. Wojciech Domka.

Czy ta akcja przekona antyszczepionkowców?

W dalszej części artykułu m.in.:

 • dlaczego obowiązkowe szczepienia są tak ważne
 • nieprawdziwe argumenty antyszczepionkowców

 

Pozostało jeszcze 70% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.