DZ24: Karambol na A4 w Rudzie Śląskiej. Wypadek z rannymi [WIDEO ZDJĘCIA] Korek ma 10 km

Czytaj dalej
Fot. MM/Dziennik Zachodni
SC, Michał Nowak

DZ24: Karambol na A4 w Rudzie Śląskiej. Wypadek z rannymi [WIDEO ZDJĘCIA] Korek ma 10 km

SC, Michał Nowak

Karambol na autostradzie A4 z Katowic do Wrocławia. Korek ma 10 km długości. Na wysokości węzła w Rudzie Śląskiej zderzyło się 8 samochodów. Są ranni. Policja poprowadziła objazdy przez węzeł Wirek. ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA

KARAMBOL NA A4: AKTUALIZACJA 5 SIERPNIA GODZ. 11:55:

We wtorek doszło do karambolu na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Kobieta ciężko ranna w wypadku została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu, gdzie zmarła tego samego dnia wieczorem.


Karambol na A4 w Rudzie Śląskiej: Kobieta zmarła w szpitalu - CZYTAJ WIĘCEJ

***

Karambol na A4. Pękła opona

Pięć rozbitych samochodów, trzy osoby ranne i gigantyczny korek, sięgający od Rudy Śląskiej niemal do Katowic - to konsekwencje wczorajszego karambolu na autostradzie A4. Do wypadku doszło na jezdni w kierunku Wrocławia, tuż przy zjeździe na węzeł w Rudzie Śląskiej. Ciężko ranną kobietę trzeba było przetransportować do szpitala śmigłowcem.

W karambolu łącznie udział wzięło siedem samochodów, ale pięć jest rozbitych. Ok. godz. 13 w jadącym środkowym pasem fordzie mondeo pękła opona. Kierowca forda, w momencie, gdy opona wystrzeliła, wyhamował i zatrzymał się na środku jezdni, a za nim zdążyły zatrzymać się kolejne auta - ciężarówka i trzy osobowe.

Wypadek spowodował natomiast jadący środkowym pasem samochód dostawczy z izotermą, który nie zdążył zahamować i uderzył w stojące na środku autostrady pojazdy. Kolejne auta wbijały się w siebie, kończąc na ciężarówce, która zatrzymała się za fordem mondeo z wystrzeloną oponą.

- W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne, w tym jedna jest w stanie bardzo ciężkim. To pasażerka forda focusa, który stał na drodze jako ostatni. W niego uderzył samochód dostawczy z izotermą - relacjonuje mł. asp. Arkadiusz Ciozak, rzecznik policji w Rudzie Śląskiej. - Kolejne dwie ranne osoby to kierowca focusa oraz kierowca samochodu dostawczego. Ich stan można określić jako ciężki - dodaje Ciozak.

W wypadku najbardziej ucierpiała kobieta, którą z samochodu wydostali strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych.
- Musieliśmy rozciąć drzwi od strony pasażera, aby wydostać ranną z pojazdu. Łącznie w akcji brały udział cztery zastępy straży pożarnej - mówi Robert Kucz, zastępca komendanta straży pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Następnie ranna została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Sosnowcu. - Stan kobiety jest bardzo ciężki, trudno teraz mówić o rokowaniach - mówił nam wczoraj Mirosław Rusecki, rzecznik sosnowieckiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku bada policja. A biegły oceni, czy stan ogumienia w fordzie mondeo był odpowiedni.

- Opona w fordzie mondeo była doszczętnie rozerwana. Nie wiemy jeszcze, czemu tak się stało, ale warto przypomnieć w tym miejscu, że w czasie upałów powinniśmy częściej kontrolować ciśnienie w oponach - radzi Arkadiusz Ciozak.

Dodajmy, że od poniedziałku na A4 w Rudzie Śląskiej trwa remont feralnego, kilometrowego odcinka, gdzie powstało wybrzuszenie. Kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu i uważać na znaki informujące o zwężeniu.


*Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
*Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
*Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
*Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
*Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

SC, Michał Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.