Dyrektorka zwolniona z domu dziecka została zatrudniona w jednej z rzeszowskich szkół

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Anna Janik

Dyrektorka zwolniona z domu dziecka została zatrudniona w jednej z rzeszowskich szkół

Anna Janik

Była dyrektorka domu dziecka w Strzyżowie miała bardzo kontrowersyjne metody wychowawcze. Skontrolowała ją wojewoda, zwolnił starosta strzyżowski, ale zatrudniła jedna z rzeszowskich szkół.

Ta sprawa swój początek miała w 2016 r., kiedy skontaktował się z naszą redakcją jeden ze sponsorów wspierających wychowanków domu dziecka w Strzyżowie. Jak nas poinformował, ówczesna dyrektorka zabroniła mu kontaktować się z dziećmi. Dlaczego? Zwrócił jej uwagę, że dzieci jedzą z puszek, grają w piłkę w mocno zużytym obuwiu, a stan techniczny budynku oraz boiska zagraża ich bezpieczeństwu. Okna nie miały klamek, co w przypadku pożaru odcięłoby podopiecznym drogę ewakuacji.

Po tym zgłoszeniu kontrolę w domu dziecka w Strzyżowie przeprowadzili urzędnicy wojewody. Jak pisaliśmy, stwierdzono liczne nieprawidłowości, m.in. „brak wystarczającego dostępu do pożywienia przez całą dobę, dostęp do wody głównie z kranu, niewystarczające wyposażenie dzieci w odpowiednią odzież i obuwie, stosowanie ograniczeń w zakresie przestrzegania praw dziecka oraz niewłaściwa postawa wychowawcza dyrekcji”.

Spełniała wymagania...

Kontrolerzy mieli zwłaszcza zastrzeżenia do przestrzegania praw dziecka. Chodziło o ograniczanie im możliwości podejmowania decyzji w sprawach ich dotyczących (np. wybór szkoły), a także swobodnego poruszanie się poprzez zamykanie drzwi placówki po godzinie 15.

Dyrektorka nie zgodziła się z wynikami kontroli.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • jak sytuację komentuje dyrektor rzeszowskiej szkoły
 • komentarz obecnego dyrektora domu dziecka w Strzyżowie
Pozostało jeszcze 72% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.