Michał Czajka

Dybowski: Chcę być gotowy, kiedy dostanę szansę

Karol Dybowski udowodnił, że ma spore umiejętności i rozwinął swój talent w Siarce Fot. Grzegorz Lipiec Karol Dybowski udowodnił, że ma spore umiejętności i rozwinął swój talent w Siarce
Michał Czajka

Młody bramkarz Siarki Tarnobrzeg Karol Dybowski ma za sobą dosyć udaną rundę wiosenną, w której grał naprawdę sporo. - Myślę, że ciężka praca, którą wkładałem w treningi zaowocowała - mówi zawodnik.

Zajęliście z Siarką szóste miejsce w tabeli. Jak oceniasz ten wynik?

Myślę, że przed sezonem bralibyśmy ten wynik w ciemno. Biorąc pod uwagę fakt, iż wygraliśmy klasyfikację Pro Junior System uważam to za dobry wynik.

Końcówkę sezonu mieliście trochę słabszą. Z czego to wynikało?
Szczerze mówiąc, sam zastanawiam się nad tym do tej pory. Dawaliśmy z siebie sto procent, jak w każdym spotkaniu. Na treningach naprawdę dobrze wyglądaliśmy, ale jednak to wszystko nie znalazło przełożenia na mecze w końcówce, dlatego możemy mówić o lekkim rozczarowaniu, bo nie udało się do końca powalczyć o wyższe lokaty w lidze.

Ty osobiście zbierałeś bardzo dobre recenzje za swoje występy. Jesteś zadowlony ze swojej dyspozycji?
Podsumowując cały sezon, jestem zadowolony, zwłaszcza z minionej rundy. Był to dla mnie pierwszy sezon na szczeblu centralnym. Myślę, że ciężka praca, którą wkładałem w treningi zaowocowała i z tego jestem zadowolony.

Wielu obserwatorów twierdzi, że w tym sezonie udowodniłeś, że robisz ciągłe postępy. Zgadzasz się?
Miło mi to słyszeć. Zgadzam się z tą opinią. Nie zadowala mnie siedzenie i zbieranie laurów. Chcę ciągle ciężko pracować i zbierać cenne doświadczenie, które dla mojego rozwoju na tej pozycji jest bardzo ważne.

Z tego co wiem, kontrakt w Siarce masz jeszcze ważny pół roku. Zostajesz w Tarnobrzegu?
Tak zgadza się, mam jeszcze ważny kontrakt z Siarką pół roku. Jeżeli pojawi się konkretna propozycja, to wtedy będę mógł się nad tym zastanawiać. Na tę chwilę chciałbym odpocząć i spędzić trochę czasu z moimi najbliższymi.

Masz za sobą pełny sezon rozegrany w barwach Siarki. Jak oceniasz ten okres?
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że uda mi sie rozegrać pełny sezon od deski do deski. Uważam, że w porównaniu do tego okresu gdy przychodziłem jestem już innym zawodnikiem. Na pewno jestem bardziej świadomy jako zawodnik i bogatszy o doświadczenia z całego minionego sezonu. Mam nadzieję, że to w przyszłości zaowocuje jeszcze lepszą grą.

Jesteś zadowolony ze współpracy z trenerem Gąsiorem?
Myślę, że tak. Postawił na mnie od początku - jestem mu wdzięczny za zaufanie, jakim mnie obdarzył. Jeżeli chodzi o obsadę bramki, mam nadzieję, że swoimi występami choć trochę spłaciłem dług wdzięczności.

Jeden z twoich kolegów Bartek Waleńcik trafił do ekstraklasowego Piasta Gliwice. Myślisz, że Siarka to dobre miejsce, by się wybić?
Tak, zdecydowanie. Moim zdaniem, takiej szansy promocji swoich umiejętności jak w Siarce nie można spotkać w żadnym innym klubie z 2 ligi.

Uważasz, że byłbyś już gotowy na grę szczebel wyżej czyli w rozgrywkach 1 ligi?

Ciężkie pytanie. Na pewno bardzo bym chciał. Myślę, że to byłoby kolejne wyzwanie dla mnie. Jestem człowiekiem ambitnym i uważam, że zrobiłbym wszystko, żeby być gotowy jeżeli tylko dostałbym taka szansę.

Michał Czajka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.