Dwunastu na straży czystego powietrza. Dwa tysiące zgłoszeń rocznie, a pracy po 1 maja przybędzie
Rocznie Eko Patrol otrzymuje prawie dwa tysiące zgłoszeń dotyczących zanieczyszczania powietrza. Interwencjami zajmuje się dwunastu strażników miejskich. Miasto uważa, że należy podjąć działania prewencyjne, ale liczby strażników nie zwiększy.
Ulica Jarzębowa w Poznaniu. To tu Eko Patrol tylko jednego dnia wystawił sześć mandatów 500-złotowych (najwyższy z możliwych) za spalanie nielegalnych odpadów w piecach. Tego dnia zgłoszeń było znacznie więcej, ale strażnicy nie zdążyli podjąć przez to interwencji.
Tylko w ubiegłym roku do straży miejskiej wpłynęło prawie 2 tysiące zgłoszeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Większość interwencji nie zakończyła się jednak wystawieniem mandatu.
– Ujawniliśmy 427 nieprawidłowości. Różnica wynika z tego, że ludzie palą w piecach słabej jakości, ale dozwolonym paliwem - kiepskim węglem na przykład
–mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej w Poznaniu.
Dlaczego po 1 maja strażnikom miejskim w Poznaniu przybędzie obowiązków i czy władze miasta zamierzają zwiększyć liczbę funkcjonariuszy? Tego dowiesz się z dalszej lektury artykułu.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień