Dwa lata programu Rodzina 500 Plus. Jak program działa w Poznaniu i Wielkopolsce?

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Marta Żbikowska

Dwa lata programu Rodzina 500 Plus. Jak program działa w Poznaniu i Wielkopolsce?

Marta Żbikowska

Dokładnie dwa lata temu pierwsze pieniądze z programu Rodzina 500 Plus zaczęły wpływać na konta polskich rodzin. Do tej pory wydatki na realizację programu wyniosły ponad 42 miliardy złotych. Co zmieniły te pieniądze w życiu tysięcy rodzin?

„Istotny, przełomowy, wyjątkowy” - tak o programie 500 Plus mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Przywołuje ona dane, z których wynika, że sztandarowy pomysł Prawa i Sprawiedliwości spełnia swoją rolę, czyli realizuje trzy podstawowe cele, z których pierwszy to cel pronatalistyczny.

- Rodzi się nas znacznie więcej. Polskich dzieci urodziło się ponad 403 tys. Dziękuję rodzicom, którzy podejmują ten trud - tłumaczyła minister Rafalska podczas konferencji podsumowującej dwa lata funkcjonowania programu.

Kolejnym założeniem programu było wsparcie polskich rodzin w wychowywaniu dzieci, a następnym redukcja ubóstwa.

- Wiemy już, że program likwiduje, zmniejsza ubóstwo wśród rodzin z dziećmi, szczególnie rodzin wielodzietnych

- powiedziała minister Rafalska.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. o 500 Plus w Wielkopolsce oraz w Poznaniu. A także dowiesz się zapowiadanych w programie zmianach.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Żbikowska

m.zbikowska@glos.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.