Drony będą wozić ludzi? Być może już wkrótce - mówi konstruktor Witold Mielniczek z Przemyśla [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Drony będą wozić ludzi? Być może już wkrótce - mówi konstruktor Witold Mielniczek z Przemyśla [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

Z gracją mknie po równej powierzchni, dzięki gąsienicom niczym czołg może wspiąć się na dowolne przeszkody, przejechać po schodach, obrócić się. Może wzbić się w powietrze. To opatentowany na niemal całym świecie dron Witolda Mielniczka z Przemyśla, a konstruktor już pracuje nad pełnowymiarowym samochodem, który uniesie ludzi.

Casey Neistat z Nowego Jorku w USA, jeden z najbardziej znanych na świecie vlogerów, czyli blogerów publikujących filmy w Internecie, na początku grudnia przyjechał do Polski na zaproszenie rządowej Polskiej Fundacji Narodowej. Był kolejnym gościem projektu „100x100”. Fundacja zaplanowała, że z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, sto wpływowych postaci na świecie opowie o naszym kraju. Chodzi o ludzi działających w różnych dziedzinach, docierających do różnych grup społecznych, których opinia liczy się w wymiarze globalnym. Takim kimś jest właśnie Casey Neistat. Jego kanał na YouTube ma prawie 11 mln subskrypcji, a w ciągu 8 lat jego filmy były oglądane prawie 2,5 miliarda razy.

Premier chwali się przed światem przemyślaninem

W pomieszczeniach Stadionu Narodowego w Warszawie premier Mateusz Morawiecki postanowił pokazać Casey’owi obiecujących polskich start-upowców. Vlogerowi szczególnie przypadł do gustu projekt przemyślanina. Z całego pobytu w Polsce nagrał nieco ponad 8-minutowy film, w którym kilkadziesiąt sekund poświęcił Xerall’owi Witolda Mielniczka, właścicielowi firmy B-Technology.
- Chciałbym, aby ten dron był kiedyś tak duży, jak samochód – żartuje na wideo Casey.

Chwilę bawił się dronem, jeździł nim po podłodze, wzbił się w górę. Zamienił kilka zdań z panem Witkiem. Oczywiście, wszystko nagrywał, jak to vloger.

„Spotkałem się dziś z @CaseyNeistat. Mamy podobne odczucia - przyszłość polskiej i światowej gospodarki zależy od młodych, kreatywnych i odważnych ludzi, którzy są gotowi przełamywać ograniczenia, a do pracy w biznesie podchodzą jak artyści. Dla nich - sky is the limit!” – napisał na Twitterze premier Morawiecki. Ostatnie zdanie z angielskiego można przetłumaczyć, jako „Dla nich możliwości są nieograniczone”.

W dalszej części artykułu:

 • o trudnościach w uruchomieniu produkcji drona
 • czy jeżdżąco-latający samochód to science fiction?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.