Artur Drożdżak

Dręczyciel z Oświęcimia. Wręczył noże ofiarom i polecił, by napadły na sklepy

Dręczyciel z Oświęcimia. Wręczył noże ofiarom i polecił, by napadły na sklepy
Artur Drożdżak

Paweł wymyślił, w jaki sposób jego ofiary mogą spłacić rzekomy dług. Wystarczy, że dokonają napadów na sklepy i oddadzą mu zrabowane sumy. Tak się właśnie stało.

Paweł to nie jest grzeczny gość i dość szybko zaczął mieć konflikty z prawem. Urodził się w Oświęcimiu, ale kolegów miał też w okolicy Bielsko-Białej. Wśród nich byli Michał i Bartłomiej, jego przyszłe ofiary. Jednak zanim się zajął ich dręczeniem miał już inne rzeczy na sumieniu.

Kłopoty w rodzinie

W relacjach rodzinnych Paweł nie był zbyt ułożony. Doczekał się dwójki dzieci, ale jego związek z kobietą się rozpadł i 23-latkowi przyszło płacić alimenty. Z siostrą też mu się nie układało. Co prawda raz i drugi dał jej narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy, ale potem już nie był taki uczynny.

Tym bardziej, że jakoś nie akceptował jej aktualnego chłopaka. Skończyło się na awanturze, wulgarnych wyzwiskach i tym, że uderzył siostrę w twarz, a jej wybrankowi pogroził nożem.

Uspokoiło się w domu, gdy na pół roku trafił za kratki za dokonanie rozboju. Wyrok wymierzył mu sąd w Pszczynie. Potem miał jeszcze karę od bielskiego sądu za jazdę po pijaku. Dostał trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, ale niewiele sobie z tego robił. W dalszym ciągu siadał za kółkiem i poruszał się motocyklem.

Rozbój i wymuszenie

Tak było choćby w maju 2018 r. w Brzeszczach. Potem zaczął popełniać poważniejsze czyny natury kryminalnej. Na przełomie lipca i sierpnia 2018 r. na granicy Czechowic-Dziedzic i Kaniowa zaczepił chłopaka i zażądał od niego kwoty 2200 zł za rzekomo zniszczenie kołpaków od auta. Szarpał przy tym Krzysztofa G. za ubranie, wymachiwał nożem i drasnął go ostrzem w przedramię.

Groził śmiercią, jeśli napadnięty nie dostarczy mu wskazanej kwoty. Pokrzywdzony ze strachu przyniósł w umówione miejsce 700 zł. Po odbiór gotówki Paweł przyjechał na motorze mimo orzeczonego mu przez sąd zakazu.

Jakiś czas potem napadł w Jawiszowicach na kierowcę opla i zmusił Krzysztofa K., by mężczyzna oddał mu samochód ojca warty 18 tys. zł. Pojazd Paweł oddał następnego dnia i znów jeździł nim nie zważając na ciążący na nim zakaz. W czasie wakacji i we wrześniu 2018 r. Paweł upatrzył sobie dwie ofiary, które zaczął dręczyć. Bartłomiej i Michał byli z Czechowic-Dziedzic, jeden w wieku 22-lat, bez zawodu, drugi o dwa lata młodszy, fryzjer. Obaj nie mieli do tej pory kłopotów z prawem. Zwykli, normalni, młodzi ludzie. Paweł ich zaszczuł i zastraszył.

Czytaj dalej!

Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.