Dramat na drodze. Jedna chwila, która zmieniła życie kilku osób

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Andrzej Plęs

Dramat na drodze. Jedna chwila, która zmieniła życie kilku osób

Andrzej Plęs

Gdyby Bartek za kierownicą nie używał telefonu i jechał wolniej, to Paweł nie byłby kaleką? Gdyby Paweł był ostrożniejszy, uniknąłby wypadku? Matka Pawła do dziś nie może uwolnić się od tych pytań. I obawia się, że ciągnący się proces sądowy odpowiedzi nie przyniesie.

Od wypadku minęło dwa i pół roku. Prokuratorskie dochodzenie, potem proces sądowy miał wyjaśnić wszystkie wątpliwości. A wątpliwości jest coraz więcej. Ewa Lepianka ma żal do wymiaru sprawiedliwości. I do Bartka, że nie przyszedł i nie przeprosił, a przecież jest kuzynem jej męża. Być może żal jej nigdy nie opuści, dopóki będzie patrzeć na swojego niepełnosprawnego syna.

Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia 2015 roku świat jej się wywrócił. Jej 10-letniemu Pawłowi też. Od tamtego momentu życie każdego z nich nie będzie już takie samo. Życie Bartłomieja pewnie też.

Pasją Pawła była piłka nożna. Z kolegami dojeżdżał na treningi. 15 grudnia właśnie wracał z treningu do domu w Medyni Głogowskiej. Jego i dwójkę innych chłopców odwoziła matka jednego z kolegów. Zatrzymali się przed domem Pawła, ale po przeciwnej stronie jezdni. Wystarczyło, by chłopiec przeszedł przez drogę i już byłby na swoim podwórku. I już prawie był na swoim podwórku, gdy nagle uderzył w niego dostawczy iveco.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak przyzczynę wypadku tłumaczy kierowca
 • co zeznała kobieta, która Pawła odwoziła
 • jakie wątpliwości dotyczace przebiegu wypadku ma matka chłopca
 • do kogo kieruje swe pretensje
Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.