Dramat chorych na chorobę Parkinsona. Leki ściągają z Włoch i Niemiec

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski / Polska Press
Agata Flak

Dramat chorych na chorobę Parkinsona. Leki ściągają z Włoch i Niemiec

Agata Flak

Specyfik stosowany w leczeniu choroby Parkinsona zniknął z aptek. Chorzy rozpoczęli poszukiwania na własną rękę. Leki ściągają m.in. z Włoch.

- Lek o nazwie Sinemet zniknął z polskich aptek. Starałam się o niego u niemieckich producentów, niestety bezskutecznie. Ostatecznie przysłano mi jego odpowiednik - opowiada mieszkanka Podkarpacia, która z chorobą Parkinsona zmaga się od kilku lat.

Z odpowiednikami leków bywa jednak różnie.

- Każda zmiana medykamentu kosztuje mnie dużo różnych dolegliwości. Najczęstsze to zawroty głowy, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie

- skarży się chora.

Dotarła do niej informacja, że Sinemet można ściągnąć z Rzymu. Udało się. Pacjentka za jednym razem dostała dwa opakowania po 30 tabletek. Leki przywoził jej jeden z przewoźników. Dawka leku była mniejsza, dlatego chora musiała zażywać więcej tabletek.

- Razem z opłatą przewozu kosztowało mnie to ponad 20 euro - dodaje.

Od pewnego czasu pacjentka zaczęła zażywać Madopar HBS.

- Można go kupić w Polsce. Nie chcę już angażować tylu ludzi do pomocy. Po drugie boję się na własną rękę ściągać leki. Nie mam pewności, że są przewożone w odpowiednich warunkach - dodaje. Kobieta przy zmianie nie uniknęła zawrotów głowy.

Wiceprezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Rzeszowie przyznaje, że niektórych leków w aptekach wciąż nie ma.

- Brakuje leków immunologicznych, niektórych insulin, leków przeciwpadaczkowych, przeciwzakrzepowych, przeciwastmatycznych czy stosowanych w alergiach. W tym momencie brakuje także niektórych szczepionek m.in. Rotarix, która stosowana jest przeciwko rotawirusom oraz Warilrix. W aptekach pojawią się dopiero w marcu

- wymienia Lucyna Samborska.

Bardziej dostępne stały się za to leki stosowane w schorzeniach tarczycy, ale nie we wszystkich dawkach. Pacjenci mogą mieć problem z dostaniem leku Euthyrox 88.

Agata Flak

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan metronidazol tynidazol

Oferuje leki przeciw pasozytom:

Iwermektyna 6mg 30zł. Listki po 2 tabletki, pudelko, ulotka.
- glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy jeść na 2 h przed i 2 h po jego podaniu.

Zen Plus - lek kombinowany składający się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, 30zl, ważny 12.2023, listki po 1 tabletce` w pudełku kartonowym. Ten lek jest silniejszy od osobno podawanych Iwermetyny i Zentelu Albendazol, dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach.

Prazykwantel 600mg 7.5zł, ważny 08.2023, opakowanie szpitalne pod nazwą Opticide 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek - przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 75mg na kg dziennie przez 3 dni na przywry.

Zentel Albendazol 400mg 10zł - obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni.

Metronidazol 400mg 3zl, listki po 10 tabletek - pierwotniaki, pasożyty, bakterie beztlenowe, giardia, rzęsistek, odleżyny, owrzodzenia, ameboza, giardiaza, lamblioza.

Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 06.2024, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek - glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej.

Yomesan Niklozamid 500mg 7.5zł, ważny 01.2024, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym - tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Sprzedam leki trudno dostępne deficytowe braki antybiotyki apteka tajska lek apteczny farmacja tajskie

Sprowadzę z Tajlandii na zamówienie dowolne leki, których brakuje w Polsce i Europie.
Proszę napisz nazwę, stężenie, przybliżoną ilość.

Jan Krongboon
massagelondon gmail com
0066994403698 whatsap telegram

W Tajlandii większość leków jest bez recepty.
Kupuje w hurtowni farmaceutycznej, która zaopatruje kliniki i szpitale, więc oprócz opakowań detalicznych, to są opakowania duże, zbiorowe, do 1000 tabletek.
Będą to najnowsze partie produkcyjne, z wieloletnimi datami ważności, do 5 lat.

W ostatnich tygodniach piszą do mnie lekarze i inni medycy, z zapytaniami o leki niedostępne lub trudno dostępne. Nawet oni, mając dostęp do recept, nie są w stanie znaleźć tych leków w potrzebnych ilościach. Dlatego właśnie rozszerzam swoją usługę.
Sprowadzaniem braków leków zajmuję się od 5 lat.
Mam w Polsce zapas 30 leków, ograniczony wybór i ilości.
Wyślę bezpośrednio z Tajlandii przez pocztę rejestrowaną 40zł, idzie do Europy 2-3 tygodnie.
Gwarantuję dotarcie paczki zatrzymanej przez celników - wysyłam bezpłatną paczkę zastępczą.

Nie zajmuję się lekami odurzającymi, uzależniającymi, przeciwbólowymi, psychotropami. Proszę nie pytać mnie o takie leki.

Dziękuję
Janek Krongoon

Podane niżej ceny są detaliczne. Przy zakupie hurtowym lub za większą sumę, mogą być znacznie niższe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.