Dr Weronika Król-Dybowska, adwokat, prowadzi - z sukcesem - głośne medialnie sprawy sądowe, mama dwójki dzieci i do tego ładna blondynka

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Dorota Witt

Dr Weronika Król-Dybowska, adwokat, prowadzi - z sukcesem - głośne medialnie sprawy sądowe, mama dwójki dzieci i do tego ładna blondynka

Dorota Witt

- Niektórym wydaje się, że dobry adwokat ma wykrzyczeć w sądzie: „Mój klient jest niewinny!”, tupnąć nogą, grać na emocjach, bo to lepiej trafi do sądu. Błąd. Składy sędziowskie czekają na argumenty, dowody i trzymają się literalnie przepisów. Choć czasem emocjonalne przedstawienie sprawy też się przydaje. Trzeba wiedzieć, kiedy... - o swojej pracy mówi dr Weronika Król-Dybowska, adwokat

Czyta pani modne ostatnio kryminały, w których za sprawiedliwością gonią prawnicy?
Chyłka, tak? Jeden z klientów z uporem maniaka porównuje mnie do tej bohaterki. Mówi, że wiele szczegółów mu się zgadza, nawet prężny, młody aplikant, z którym współpracuję. Dla mnie to abstrakcja. Czytam, owszem: akta, literaturę specjalistyczną. Nawet, gdy jadę na wakacje z rodziną, mam ze sobą laptop, a w nim akta. Pracy jest tyle, że zwyczajnie brakuje czasu. Zwłaszcza odkąd mam dzieci. Gdy tylko jest okazja, wyrywam chwile dla nich. Starsza córka ma 6 lat, druga – 9 miesięcy. Niemal od razu po jej urodzeniu musiałam wrócić do pracy, miałam do napisania terminowe pismo w ważnej sprawie o podział majątku. Siadłam do tego dwa dni po porodzie. Nie mogłam nawalić. Gdyby nie wsparcie męża oraz pomoc babć i dziadków, nie mogłabym być tak aktywna zawodowo. Ten zawód wymaga pracy 24 godziny na dobę. To nie przesada. Mózg działa przedziwnie. Nieraz budzę się w nocy, np. o 4., bo nagle wpada mi do głowy pomysł, jak poprowadzić sprawę. Zrywam się z łóżka, biegnę do gabinetu, robię notatki, przeglądam akta. Sama myślałam, że tak mają tylko bohaterki filmów o prawnikach...

Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Witt

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.