Doradców nam nie brakuje
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konferencji zatytułowanej „Doradztwo edukacyjno-zawodowe wyzwaniem nowoczesnej szkoły” w Stawkach.
Konferencję zorganizowano w Zespole Szkół im. Marii Danilewicz -Zielińskiej nie bez przyczyny. Szkoła od lat organizuje targi, pomagające młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.
Organizatorami konferencji były Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku i gmina Aleksandrów Kujawski. Do Stawek przybyło kilkadziesiąt osób, nie tylko dyrektorzy i nauczyciele szkół z powiatu aleksandrowskiego i radziejowskiego, ale także wielu instytucji, które zajmuj się doradztwem edukacyjnym i zawodowym dla młodzieży i dorosłych. Jak wynikało z wystąpień prelegentów, reprezentujących te instytucje, formy doradztwa są w wielu podobne.
- Mamy wiele przykładów dobrych praktyk w doradztwie i jednym z celów konferencji było zaprezentowanie ich i wymiana doświadczeń w tej dziedzinie - nie ukrywała Aneta Gabryelczak z K-PCEN w rozmowie z „Pomorską”.
Domicela Kopaczewska, dyrektor departamentu oświaty w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zwróciła uwagę na potrzebę stworzenia jednego spójnego systemu doradztwa z udziałem szkół ( w wielu są doradcy zawodowi), ale też pracodawców.