Dołącz do akcji i postaw zwierzaka na łapy
Tajfun, psiak ze schroniska, nie mógł się podnieść. Łapy odmówiły mu całkowicie posłuszeństwa. Dzięki stałej rehabilitacji zaczął chodzić.
Do akcji „Postaw zwierzaka na łapy” zachęca Inicjatywa dla Zwierząt, która prowadzi zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Została ona stworzona, aby zapewnić psom i kotom możliwość rehabilitacji. - Już od kilku miesięcy kilka psów i jeden kot jeździ do lecznicy i jest poddawanych różnym zabiegom, co znacznie poprawia ich sprawność - przyznają pracownicy. - Największym sukcesem jest Tajfun, któremu łapy całkowicie odmówiły posłuszeństwa po wakacjach zeszłego roku, a w tej chwili chodzi w pełni samodzielnie! - dodają.
Na rehabilitację uczęszczają głównie starsze psiaki, jak Tajfun, ale i Bajer, Magus i Łatek, Jankiel, który miał operację kręgosłupa. - Bez finansowego wsparcia, będzie niezwykle ciężko zapewnić wszystkim zwierzakom tyle ćwiczeń, ile by potrzebowały... Obecnie Tajfun, Magus i Łatek jeżdżą na rehabilitację średnio 4 razy w miesiącu, Bajer 8, Jankiel - 12. Jedna wizyta psa u rehabilitantki kosztuje 70 zł... To oznacza, że w sumie na taki średni miesiąc zabiegów potrzebujemy ponad 2 200 zł... - wymieniają pracownicy schroniska.
Na czym dokładnie polega akcja? IDZ_chce znaleźć dla każdego zwierzaka, który potrzebuje rehabilitacji, wirtualnego opiekuna. Osobę, która zadeklaruje się, że co miesiąc będzie opłacać wizyty w leczniczy. To nie muszą być duże kwoty, a jeden zwierzak może mieć kilku opiekunów.
Jak pomóc?
- wybierasz zwierzaka, którego chcesz wesprzeć
- wypełniasz deklarację (do pobrania na stronie schroniskozg.pl, w której wpisujesz kwotę, którą co miesiąc będziesz przelewał na podane konto
- wysyłasz informację i deklarację na maila PostawZwierzakaNaLapy@gmail.com
- co miesiąc wysyłasz zadeklarowaną kwotę na konto (nr konta banku BGŻ: 52 2030 0045 1110 0000 0261 8460 lub konto PayPal: inicjatywa@idz.org.pl. W tytule wpisując: Opieka wirtualna, [imię zwierzaka], [nazwisko/nazwa wpisana w deklaracji])
Co dostajesz w zamian?
Certyfikat informujący, że pomagasz stanąć Twojemu podopiecznemu na łapy w formie elektronicznej lub tradycyjną pocztą, Dodatkowo, co miesiąc dostaniesz zdjęcia lub film i informację o tym, co słychać u Twojego podopiecznego.
Jak dodają organizatorzy akcji, możesz go także odwiedzić w schronisku, zabrać na spacer, jeśli jego zdrowie na to pozwoli, albo adoptować.