Dofinansowanie dla Stali? Decyzja niebawem

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Miłosz Bieniaszewski

Dofinansowanie dla Stali? Decyzja niebawem

Miłosz Bieniaszewski

Według naszych informacji na sesji Rady Miasta, która będzie miała miejsce 31 stycznia ma zapaść decyzja w sprawie dodatkowego wsparcia dla Stali Rzeszów.

Właśnie na tej sesji prezydent Tadeusz Ferenc ma się zwrócić z prośbą do rady o dodatkowe fundusze dla Stali Rzeszów. Przypomnijmy, że jesienią biało-niebiescy wygrali rywalizację z Resovią o to dodatkowe wsparcie. Na razie suma jest niewiadomą.

Piłkarze Marcina Wołowca nie zawracają sobie głowy tą sprawą i od dwóch tygodni przygotowują się do rundy wiosennej. Ze względu na warunki pogodowe mniej było zajęć na boisku, a więcej w siłowni oraz w terenie. Od dzisiaj czeka ich obóz dochodzeniowy, podczas którego trenować będą dwa razy dziennie. - Na pewno chłopaki dostaną w kość - uśmiecha się Marcin Wołowiec. W piątek „stalówców” czeka natomiast pierwszy sparing, w którym zmierzą się z Sokołem Sieniawa. Również dzisiaj opiekun Stali powinien mieć wyniki badań, jakie w pierwszym tygodniu treningów przeprowadzał Krzysztof Wróbel. Po ich otrzymaniu Wołowiec będzie mógł zindywidualizować zajęcia.

Od początku okresu przygotowawczego z jego zespołem trenuje pięciu nowych piłkarzy. Są to: bramkarz Podlasia Biała Podlaska Adam Wasiluk, boczny obrońca z Litwy Ernestas Pilypas, środkowy obrońca Podlasia Rafał Kursa, skrzydłowy z Ukrainy Oleg Kvych i napastnik bądź skrzydłowy Stali Mielec Damian Bożek. Pierwsza czwórka już niebawem ma podpisać ze Stalą kontrakty. - Zostały jeszcze tylko szczegóły. Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu pojawią się ich menadżerowie i podpiszemy umowy - słyszymy od prezesa sekcji Jacka Szczepaniaka.

Możliwe, że niebawem na treningach pojawi się jeszcze jakaś nowa twarz. - Codziennie otrzymuję po kilka telefonów od piłkarzy, którzy chcieliby u nas grać. Sam jestem zaskoczony tym, ilu graczy się do nas odzywa. Możliwe, że będzie jeszcze jakiś młodzieżowiec do rywalizacji - mówi trener rzeszowian.

Miłosz Bieniaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.