Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dobrą mamą można być wtedy, gdy jest się tylko mamą. To nieprawda!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Dorota Witt

Dobrą mamą można być wtedy, gdy jest się tylko mamą. To nieprawda!

Dorota Witt

- Ciągle pokutują stereotypy, że dobrą mamą można być, gdy jest się właściwie tylko mamą. A to nieprawda. Kiedy decydowaliśmy się na dużą rodzinę, mąż wiedział, że będziemy musieli zaangażować się po równo, żeby wszystko działało - mówi Paulina Woźniak, przedsiębiorcza mama trójki dzieci

Od trzech lat łączy pani bycie mamą i prowadzenie biznesu. Jak to się robi?
Jedni mówią, że się nie da. I dopowiadają, że pary nie powinny razem pracować, że to źle podziała na związek. Ja jestem w tym drugim obozie: łączę wychowywanie dzieci z prowadzeniem biznesu chyba właśnie dlatego, że mam wsparcie męża - i w pracy i w domu. Marzyliśmy, by robić coś wspólnie, zacząć od podstaw i rozwijać się ramię w ramię. Najważniejsze to dobra organizacja i samodyscyplina, w pracy i po pracy. Kiedy ma się trójkę dzieci, to nie jest łatwe, ale jest możliwe. Kiedy startowaliśmy, Staś, nasz starszy syn, miał dwa lata. Zosia - 8 miesięcy. Zabieraliśmy ją do sklepu, kiedy się urządzaliśmy, raczkowała między regałami i kartonami. Kiedy miała 15 miesięcy, poszła do żłobka i od razu dobrze się tam poczuła. Pewnie także dlatego, że od początku była między ludźmi, więc to zabieranie jej do pracy, gdzie ciągle pojawiał się ktoś nowy, wyszło jej na dobre. Tadzik, nasz młodszy syn, pierwszy raz pojawił się ze mną w pracy w czwartej dobie życia. Była sobota, nasza pracownica miała wolne. Ja czułam się dobrze, z dzieckiem wszystko było w porządku - dlaczego nie?

Mąż kąpie dzieci, ja je usypiam. Zaczynamy o 19., kończymy o 20. Jak w zegarku. Ale to tylko tak łatwo brzmi. Wymagało konsekwencji i pracy, zanim dzieci przyzwyczaiły się do takiego rytmu.

I nie miała pani czasem ochoty zaszyć się z maluchem w domu, dać sobie czas?
Były takie pomysły, ale jakoś się nie sprawdziły. Kiedy Tadzik był trochę starszy, pomyślałam nawet, że byłoby warto wrócić do dawnej pracy w Urzędzie Miasta. Nie umiałam się jednak tam na nowo odnaleźć, a i doglądanie sklepu przez godzinę czy dwie dziennie nie wystarcza. Dużo lepiej się czuję, gdy mogę trzymać rękę na pulsie.

Przeczytaj dalszą część rozmowy.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Witt

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.