Marek Bluj

Do sportu żużlowego w Krośnie mają przyjść nowi ludzie. Obecny prezes KSM Krosno, Janusz Steliga życzy im powodzenia

Do sportu żużlowego w Krośnie mają przyjść nowi ludzie. Obecny prezes KSM Krosno, Janusz Steliga życzy im powodzenia Fot. Tomasz Jefimow
Marek Bluj

Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe Krosno poinformowało, że w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie zarządu klubu z grupą inicjatywną, która chce stworzyć nowy podmiot.

Zarząd KSM przyjął to z dużym zrozumieniem, gdyż od dawna oczekiwał nowych twarzy, które będą chciały kontynuować tradycję sportu żużlowego w mieście. KSM będzie prowadził działalność i kontynuował starty w lidze zgodnie z terminarzem do końca 2018 r. oraz realizował wszystkie umowy sponsorskie i zobowiązania. Zgodnie z ustaleniami ze spotkania drużynę do rozgrywek na sezon 2019 zgłosi nowy podmiot - to nieoczekiwana sytuacja. Skąd takie oświadczenie - pytamy Prezes KSM Krosno JANUSZA STELIGĘ.

- Jest ono pokłosiem spotkania zainicjowanego przez prezydenta miasta, które osobiście mnie bardzo zaskoczyło. Pojawiły się osoby, które chcą nadać nowy wymiar żużlowi w Krośnie. Rozmawiałem z prezydentem, że nasze możliwości są niemal zerowe, że mocno zniechęca nas ten rok, który jest bardzo ciężki. Nagle pojawiają się osoby mające wprowadzić nową jakość, jesteśmy za tym, życzymy im powodzenia, chcemy naszym sponsorom, reklamodawcom, zawodnikom, osobom współpracującym dać sygnał, że jedziemy do końca, sytuacja jest stabilna i rozliczymy się ze wszystkich zobowiązań.

I KSM Krosno przejdzie do historii?

Pod względem prawnym wygląda to tak, że rozliczymy się z Główną Komisją Sportu Żużlowego oraz zawodnikami. Przed nami jeszcze trzy mecze - dwa u siebie i jeden wyjazdowy, mamy szkółkę żużlową, przeprowadzimy inwentaryzację, rozliczymy się - jak wspomniałem - z zawodnikami, z Urzędem Skarbowym i ZUS-em. Klub może istnieć w Krajowym Rejestrze Sądowym, można go co roku opłacać, prawo bowiem nie zabrania funkcjonowania klubu. Tym nie mniej należy nam się po dwunastu latach urlop, przerwa. Uważam, że po tych dwunastu latach nie zasługuje na poniżanie prze kibiców, którzy nie znają wszystkich spraw związanych z finansami, nie znają wszystkich uwarunkowań, dlaczego nasze wyniki są tak słabe. Kibic nie zawsze wie wszystko i niestety wyżywa się na nas. Będzie nowa organizacja, nowe władze, zobaczymy co zrobią. Życzymy im powodzenia.

W dalszej części rozmowy prezes Steliga mówi m. in.o:

 • planach na pozostałe spotkania w sezonie 2018
 • swoich uczuciach po tym, gdy pewne stało się, iż w Krośnie dojdzie do zmian
Pozostało jeszcze 62% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Bluj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.