Darłowo odwiedził ostatnio Jacek Graniecki, polski raper, właściciel wytwórni muzycznej Wielkie Joł i marki odzieżowej.
W rozmowie, którą poprowadził Daniel Bonzay Frącz fanom opowiedział m.in. o kulisach życia rapera, o tym że w wolnym czasie jeździ rowerem, wspomniał o najbliższych planach koncertowych i o tym, że lubi wakacyjny klimat. A że Darłowo jest miejscem, do którego czuje sentyment - wiadomo nie od dziś.
O tym dlaczego tak jest i dlaczego Darłowo znalazło się po raz kolejny na mapie odwiedzin artysty opowiedział nam organizator spotkania Daniel Bonzay Frącz.
- Od roku 2007 jeździłem co sezon do Mielna na urodzinowe koncerty Jacka. Tam była bardzo pozytywna i luźna atmosfera. Nie było dystansu. Z czasem sam zacząłem organizować koncerty w rodzinnym Darłowie. Pierwsze „zasilałem” artystami z wytwórni Wielkie Joł, której właścicielem jest właśnie Tede - opowiada Daniel.
- Któregoś letniego wieczoru panowie napisali do mnie, że wpadną do Darłowa i zagrają darmowy koncert na ulicy. Na pół godziny przed koncertem wywiesiłem plakaty. Tede przyjechał wtedy z Dioxem jako zespół „Potwierdzone Info” i zagrali w centrum Darłówka wystawiając jedną kolumnę ze swojego samochodu. W ciągu kilku minut zebrało się kilkaset osób obok rozsuwanego mostu, aby ich posłuchać. Tak to się zaczęło.
Później Bonzay zorganizował jeszcze pełny koncert Tede w Darłówku. Pomagał również wytwórni przy organizacji koncertów w Koszalinie i Słupsku.
- Tam tez poprowadziłem te koncerty jako konferansjer. Po koszalińskim koncercie zaproponowano mi poprowadzenie kolejnych w Warszawie i Katowicach. I tym sposobem nasze relacje jakoś się zbiegły i dzięki temu mogłem jeszcze tego samego roku poprowadzić dwa wydarzenia w Sopocie, dwa w Warszawie, koncert w Poznaniu, we Wrocławiu, czy w Koszalinie z okazji 40. urodzin Jacka - opowiada organizator i dodaje:
- Tede polubił Darłowo. Plan był nawet, by zorganizować 40. urodziny właśnie tutaj, ale logistycznie było to ciężkie do zrealizowania.
Warto też przypomnieć, że przy realizacji darłowskiego muralu na budynku w porcie również udział wziął Tede, który ożywił dzieło zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Tede dubbingował namalowanego rybaka.