Dlaczego "chcem" grać w paradokumentach? Poznaj aktorów amatorów

Czytaj dalej
Bartłomiej Bitner

Dlaczego "chcem" grać w paradokumentach? Poznaj aktorów amatorów

Bartłomiej Bitner

Co ty, k…, wiesz o aktorstwie? Tak mógłby zapytać Bogusław Linda widząc występujących w serialach paradokumentalnych. Do grania w nich garnie się coraz więcej osób – w tym mieszkańców Świętokrzyskiego i związanych w inny sposób z regionem – podczas gdy opinię paradokumenty mają, mówiąc delikatnie, kiepską. Co zdaniem psychologów determinuje ludzi do gry w takich produkcjach i czy nie wystawiają się tym samym publicznie na śmieszność?

Ostatnia dekada to boom na seriale paradokumentalne. Każda licząca się stacja codziennie emituje przynajmniej taki jeden. Zaczęło się w 2004 roku od pamiętnego „W-11 – Wydział Śledczy” na antenie TVN, potem były choćby słynne z „mięsnego jeża” polsatowskie „Pamiętniki z wakacji”. Dziś w paradokumentach przoduje zwłaszcza TVN. Od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30-19 można obejrzeć aż cztery takie produkcje – kolejno „Szkołę”, „19+”, „Ukrytą prawdę” i „Szpital”.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Bitner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.