Dla lichwiarskiej pożyczki wnuczek zastawił dom babci. Razem z babcią

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęs

Dla lichwiarskiej pożyczki wnuczek zastawił dom babci. Razem z babcią

Andrzej Plęs

Żeby wydostać się z powodzi długów, Daniel wziął lichwiarską pożyczkę pod zastaw domu babci. Starsza i schorowana kobieta zapewne nie miała pojęcia, że wnuczek skazuje ją na bezdomność.

Niewiele brakowało, by pani Maria stała się bezdomną, pozbawioną wszelkiego majątku starszą panią. Podobno podpisywała jakiś akt notarialny, ale tego nie pamięta. Może i wzięła jakąś pożyczkę, ale tego też nie pamięta. Pani Maria pamięta zdarzenia, które nigdy się nie zdarzyły i nie pamięta tych, które rzeczywiście zaistniały. Po tym, jak kierowca omal na śmierć nie rozjechał jej na drodze, po przebytym kilkanaście lat później ciężkim udarze, pani Maria żyje czasem we własnym świecie. I jej wnuczek Daniel F. obficie z tego korzystał. Po raz ostatni w lutym 2017 roku, kiedy za 60 tys. zł lichwiarskiej pożyczki zastawił działkę i dom swojej babci pod Dębicą. Z nieświadomą tego babcią w środku.

Wnuczek po przejściach

Daniel nierzadko bywał bohaterem kroniczek kryminalnych, publikacji prasowych, nawet programu w TVN. To było jeszcze w 2006 roku, kiedy jako 16-latek terroryzował lokatorów dębickiego bloku, w którym mieszkał z matką. Uciążliwy był dla otoczenia: jedną z sąsiadek skopał, uszkodził klamki w drzwiach kilku innych mieszkań, jajkami i kamieniami obrzucał okna sąsiadom, ich samochody też, zaatakował ekipę telewizyjną, która do Dębicy zjechała z interwencją.

W dalszej części przeczytasz:

 • o "bogatej" przeszłości wnuczka
 • co się wydarzyło, że lichwiarska pożyczka została zablokowana
 • jak Daniel tłumaczy pożyczkę i zastaw domu
 • co o tej sprawie mówi babcia
Pozostało jeszcze 85% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.