beta/ mat. prasowy

Dezamet dostarczył 5500 pocisków do Raków. To już druga umowa na dostawę do Wojska Polskiego tego rodzaju amunicji

Dezamet dostarczył 5500 pocisków do Raków. To już druga umowa na dostawę do Wojska Polskiego tego rodzaju amunicji Fot. Krzysztof Łokaj
beta/ mat. prasowy

Zakłady Metalowe DEZAMET S. A. w Nowej Dębie końcem sierpnia dostarczyły 5500 sztuk 120mm naboi moździerzowych odłamkowo-burzących wykorzystywanych w moździerzach samobieżnych M120 RAK.

Realizacja zamówienia jest następstwem umowy zawartej końcem 2020 r. pomiędzy Zarządem Zakładów Metalowych Dezamet S. A. a Inspektoratem Uzbrojenia.

Umowa ta obejmuje modernizację i dostarczenie do Sił Zbrojnych RP 10,5 tys. szt. 120 mm naboi moździerzowych odłamkowo -burzących OF-834BM. Realizacja kontraktu przypada na lata 2021-2022. Jego łączna wartość sięga 65,5 mln zł brutto.

- Z uwagi na rosnącą liczbę Kompanijnych Modułów Ogniowych RAK w Siłach Zbrojnych RP zwiększa się także zapotrzebowanie na amunicję do tego rodzaju broni. Zmodernizowany przez naszą spółkę nabój o kalibrze 120mm jest pociskiem wykorzystywanym przez załogi zespołów operujących moździerzami samobieżnymi M120. Należy podkreślić, że jest to już druga umowa na dostawę do Wojska Polskiego tego rodzaju amunicji. Pierwsza podpisana w roku 2016 na łączną liczbę 6318 szt., została z powodzeniem zrealizowana w latach 2017-2019. Świadczy to o jakości i zaufaniu do naszych produktów – mówi Jerzy Deruś, prezes Zarządu Zakładów Metalowych Dezamet.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. produkują amunicję artyleryjską, moździerzową i granatnikową. Dodatkowo firma świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada akredytowane laboratorium badawczo-pomiarowe. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Defender, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.


ZOBACZ TEŻ: Żołnierze 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej ćwiczyli pod okiem ministra Mariusza Błaszczaka na poligonie w Nowej Dębie [ZDJĘCIA]

beta/ mat. prasowy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.