Developres Rzeszów kompletuje skład

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Łukasz Pado

Developres Rzeszów kompletuje skład

Łukasz Pado

Skład Developresu SkyRes Rzeszów na kolejny sezon powoli zaczyna nabierać kształtów. Wczoraj klub potwierdził kolejną zawodniczkę.

Drugi rok z rzędu w Rzeszowie zdecydowała się zostać Anna Kaczmar, rozgrywająca numer 1 w poprzednim sezonie w naszej drużynie.

Zawodniczka pochodząca z Bielska-Białej była jedną kluczowych punktów zespołu z Rzeszowa. Jak cenna jest dla Developresu pokazał m.in. jej brak w przegranym meczu z Aluprofem Bielsko-Biała. Powodem tamtej absencji był uraz, który na szczęście szybko udało się wyleczyć. Kaczmar w ostatnim sezonie nie tylko świetnie rozgrywała, ale też dysponowała bardzo niebezpieczną dla rywala zagrywką. W całym sezonie zdobyła 37 asów, co jest najlepszym wynikiem w drużynie oraz jednym z najlepszych wyników w lidze.

Kaczmar potwierdziła też, że gdzie w ostatnich latach się pojawia tam są medale. W ostatnich 9 sezonach siedem razy stawała na podium, było to w barwach: Aluprofu Bielsko-Biała, Muszynianki, Atomu Trefla Sopot i ostatnio Developresu.

Klub zapowiada, że wkrótce poda kolejne nazwiska w kadrze Lorenzo Micellego. Wiadomo, że w Rzeszowie zostają Katarzyna Żabińska, Magda Hawryła, Ewa Śliwińska i Klaudia Kaczorowska. Znak zapytania wciąż stoi przy nazwiskach Katarzyny Mróz, Lucyny Borek, Kremeny Kamenovej, których Developres nie potwierdził, ani nie ogłosił ich odejścia. Coraz głośniej mówi się, że do Developresu mogą trafić zawodniczki Impelu Wrocław Agata Sawicka i Monika Ptak.

Tymczasem jeden z głównych rywali Developesu Budowlani Łódź pozyskali libero Agatę Durajczyk, która zastąpi w zespole Paulinę Maj. Ta ostatnia udaje się bowiem na urlop macieżyński.

Trener Micelli przekazał z kolei zawodniczkom plan przygotowań do następnego sezonu. Do końca czerwca mają one realizować pierwszą część zadań, a w lipcu wejdą kolejne ćwiczenia indywidualne.

- Spotkamy się wszyscy na początku sierpnia, będziemy mieć pięciodniową sesję treningową. Kolejne trzy tygodnie dziewczyny będą mogły wrócić do swoich domów, ale otrzymają wytyczne, co i jak mają wykonać, końcem sierpnia spotkamy się ponownie. Od tego momentu, aż do początku sezonu będziemy trenować w Rzeszowie - tłumaczy Micelli.

Trener nie planuje w tym roku obozu, gdyż jak twierdzi nie jest to konieczne.

Na wrzesień siatkarki maja zaplanowane poprawianie techniki i ćwiczenia siłowo-kondycyjne, a także mecze sparingowe. Sezon 2017/18 ma ruszyć 14 października.

Łukasz Pado

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.