Developres kompletuje kadrę

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Łukasz Pado

Developres kompletuje kadrę

Łukasz Pado

W tym tygodniu może zapaść kilka kadrowych decyzji w Developresie Rzeszów. Klub wciąż negocjuje z kilkoma siatkarkami.

Dwa dni temu klub poinformował, że jego zawodniczką w przyszłym sezonie będzie pochodząca z Gdańska Natalia Gajewska. Nowa rozgrywająca Developresu ma dopiero 23 lata, ale posiada już doświadczenie w grze w ekstraklasie. Gajewska od kilku sezonów nie może zagrzać miejsca w jednym klubie. Jako juniorka sięgała po medale mistrzostw Polski z Gedanią Gdańsk. Potem przez rok przecierała się w Murowanej Goślinie, by w 2013 roku zadebiutować w Orlen Lidze. W Atomie Treflu Sopot była wówczas zmienniczką Izabeli Bełcik, po roku przeniosła się do Legionovii, gdzie spędziła dwa sezony. W drugim stała się rozgrywającą numerem jeden. Była nią też po powrocie do Atomu Trefla, gdzie spędziła ostatni sezon.

W Rzeszowie mierząca 175 cm siatkarka o miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizować z Anną Kaczmar.

- To młoda, ale ograna i utalentowana dziewczyna, uważam, że takiej zawodniczki potrzebowaliśmy - mówi o Gajewskiej Wiesław Kozieł, wiceprezes KS Developres.

Co z kolejnymi transferami? Na to pytanie wiceprezes KS Developres odpowiada za każdym razem tak samo: „Koniec rozmowy. Jak coś będziemy mieć poinformujemy o tym”.

Lorenzo Micellemu wciąż brakuje do pełnego składu środkowych, przyjmujących, a atakującej i libero. W siatkarskim środowisku nie brakuje plotek na temat, kto miałby wzmocnić zespół z Rzeszowa. Od dawna z Developresem kojarzone są siatkarki Impelu Wrocław. Chodzi konkretnie o środkową Monikę Ptak i libero Agatę Sawicką. Obie były podstawowymi zawodniczkami w ekipie z Dolnego Śląska, która przecież przez lwią część sezonu była drugą siłą po Chemiku Police.

Przegląd Sportowy niedawno informował, że na celowniku klubu z Podkarpacia jest też Kamila Ganszczyk, środkowa która ostatni sezon spędziła w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Gdyby to była prawda, to Developres miałby problem bogactwa na środku siatki, bo umowy na przyszły sezon parafowały Magdalena Hawryła i Katarzyna Warzocha, a wciąż nie wiadomo jak klub postąpi z Katarzyną Mróz, która była w ostatnim sezonie kapitanem drużyny. Również nie wiadomo co z Kremeną Kamenową. Bułgarka była podstawową przyjmującą, a na tej pozycji w Developresie jest deficyt, a klub z Rzeszowa wciąż szuka kogoś na tę pozycję.

Ostatnio pojawiły się kolejne plotki, że do ekipy Lorenzo Micellego miałaby trafić Jelena Blagojević, Serbka która kilka tygodni temu wraz z Chemikiem Police sięgnęła po złoty medal Orlen Ligi.

Co z pozostałymi? Nie wiadomo. Ponoć nie ma co liczyć, że Developres będzie sięgał po wielkie nazwiska. Mówił zresztą o tym niedawno trener Micelli.

- Mam nadzieję, że to w naszym klubie te siatkarki staną się gwiazdami - skwitował coach.

Łukasz Pado

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.