Ula Sobol

Developres buduje mieszkania dla starszych i niepełnosprawnych

Bezpieczny dojazd i obniżone progi w sklepach i lokalach usługowych - Developres- Osiedle Zawiszy ul.Architektów Fot. Developres Bezpieczny dojazd i obniżone progi w sklepach i lokalach usługowych - Developres- Osiedle Zawiszy ul.
Architektów
Ula Sobol

Firma Developres, znany, sprawdzony i z wieloletnim doświadczeniem deweloper z Rzeszowa, buduje mieszkania przystosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Już na etapie wznoszenia budynków Developres dba o staranne wykonanie prac i użycie odpowiednich materiałów.

Planując zakup mieszkania dla osoby z niepełnosprawnością, powinno się zwrócić uwagę na szereg czynników, które w przyszłości ułatwią jej funkcjonowanie oraz wygodne użytkowanie nie tylko samego lokalu, ale również ogólnodostępnej przestrzeni osiedla, na której się znajduje się budynek.

- Firma Developres buduje mieszkania w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych - zapewnia Bogusław Sobczyk, dyrektor marketingu w firmie Developres. - Kto miał okazję przejść się po naszych osiedlach wie, że są to miejsca przyjazne dla każdego.

Wieloletnie doświadczenie

Adaptacja mieszkań i budynków mieszkalnych polegająca na likwidacji barier architektonicznych to priorytet w dzisiejszym budownictwie, zapewniający w jak największym stopniu ułatwianie codziennego życia osobom z trudnościami w poruszaniu się. Wysoka świadomość bazującego na potrzebach mieszkańców inwestora oznacza łatwiejsze życie nie tylko osobom z niepełnosprawnością, ale również ich rodzin, osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. Planując zakup mieszkania warto zbadać lokalny rynek mieszkaniowy i znaleźć solidnego, terminowego oraz wiarygodnego inwestora, który wszechstronnie dba o infrastrukturę projektowanych osiedli.

Takim inwestorem jest firma Developres, która ma największe doświadczenie na rynku podkarpackim w realizacji inwestycji spełniających niezbędne wymogi w celu zapewnienia najwyższego komfortu przyszłym lokatorom.

Bezpieczny dojazd i obniżone progi w sklepach i lokalach usługowych - Developres- Osiedle Zawiszy ul.Architektów
Developres Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością – Developres- Osiedle Zawiszy ul. Architektów

Mieszkania przyjazne dla osób niepełnosprawnych

Developres dba o wdrożenie wszystkich niezbędnych parametrów wynikających z obowiązujących norm oraz wprowadza praktyczne i nowoczesna rozwiązania ułatwiające codzienne życie osobom z niepełnosprawnością, rodzinom z dziećmi oraz osobom starszym. Osiedla firmy Developres zaprojektowane są ze szczególną dbałością o dostosowanie do potrzeb wszystkich mieszkańców pod kątem trzech najważniejszych aspektów: infrastruktury całego osiedla, dostosowania budynku mieszkalnego i mieszkania.

Infrastruktura całego osiedla

Przykładem wszechstronnego dostosowania jest rzeszowskie Osiedle Zawiszy przy ul. Architektów, które zostało zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb: osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach manualnych i elektrycznych, a także młodych rodziców, dla których ważne jest wygodne poruszanie się z wózkiem dziecięcym oraz osób starszych, które na co dzień używają laski lub chodzika.

Zastosowano rozwiązanie przestrzeni bezprogowej na terenie całego osiedla. Wejście do sklepów, lokali usługowych, gastronomicznych i kulturalnych możliwe jest z poziomu chodnika. Nie ma pojedynczych stopni oraz progów, które utrudniłyby wejście i wyjście. Swobodny i bez progowy dojazd obejmuje również najnowocześniejsze place zabaw, miejsca wypoczynku oraz otwarte siłownie co daje możliwość integracji i rekreacji .

Ula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.