Urszula Sobol

Developres buduje mieszkania dla niepełnosprawnych i starszych

Developres buduje mieszkania dla niepełnosprawnych i starszych
Urszula Sobol

Już na etapie wznoszenia budynków firma Developres, znany i z wieloletnim doświadczeniem deweloper, dba o staranne wykonanie prac i użycie odpowiednich materiałów. Zarówno osiedla jak i mieszkania przystosowane są do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Najlepszym przykładem wszechstronnego dostosowania jest rzeszowskie Osiedle Zawiszy przy ul. Architektów, które zostało zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach manualnych i elektrycznych, a także młodych rodziców, dla których ważne jest wygodne poruszanie się wózkiem dziecięcym oraz osób starszych, które na co dzień używają laski lub chodzika.

Na osiedlu zastosowane są bezpieczne podjazdy z parkingu i przystanku do bloków oraz szerokie podjazdy do klatek schodowych zabezpieczone poręczami. Dzięki poręczą osoba korzystająca z podjazdu może czuć się bezpiecznie i w razie utraty równowagi lub chwilowego zmęczenia znajdzie stabilne oparcie. Developres dba o bezpieczeństwo i przy balustradach lub ścianach przyległych do pochylni stosuje obustronne poręcze, umieszczone na wysokości 0,75 i 0,9 m od płaszczyzny ruchu. Projektując i wykonując wszystkie podjazdy zastosowano nachylenie bez wysiłkowe. Oznacza to, że kąt nachylenia podjazdu, łagodność zakrętów oraz minimalizacja stromości pozwala bez wysiłkowo wyjechać oraz z niego zjechać. Łagodny i bezpieczny podjazd doprowadzający do bloku jest szczególnie ważny dla rodzin z małymi dziećmi, które po powrocie z placu zabaw lub spaceru chcą spokojnie i bez wnoszenia swoich pociech dojść do bloku.

Osiedle Zawiszy zostało zaprojektowane tak, aby mieszkańcy mogli w pełni wypocząć w ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Na miejscu znajdują się sklepy spożywcze, lokalne, usługowe, medyczne, miejsca rozrywki dla dzieci i dorosłych oraz doskonała restauracja Leśna Wola. Funkcjonuje dogodny dojazd do centrum miasta dzięki kursującej komunikacji miejskiej z odpowiednio rozłożoną siecią przystanków autobusowych. Spokojna i bezpieczna okolica pozwala odpocząć i cieszyć się oczekiwanym komfortem.

Urszula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.