Dekoracja na Światowe Dni z Janem Pawłem II i Franciszkiem

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja: Komitet Organizacyjny ŚDM
Piotr Tymczak

Dekoracja na Światowe Dni z Janem Pawłem II i Franciszkiem

Piotr Tymczak

ŚDM 2016. Pielgrzymów powitają billboardy, tysiące flag i wolontariusze z rękawicami.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na dekorację miasta na Światowe Dni Młodzieży. Na materiałach promocyjne znajdzie się m.in. wizerunek papieża Franciszka oraz patronów ŚDM: św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny. Flagi i billboardy mają ozdabiać Kraków od czerwca do połowy sierpnia.

Zostaną wykonane w czterech kolorach: żółtym, białym, niebieskim i czerwonym. - To są oficjalne kolory ŚDM. Kolor żółty to kolor papieski, czerwony i niebieski to kolory miłosierdzia. W logotypie jest iskra miłosierdzia, która otacza krzyż. Do tego zastosowano kolor biały, który jest łącznikiem innych kolorów - mówi Dorota Abdelmoula, rzecznik prasowy Światowych Dni Młodzieży.


Autor: Joanna Urbaniec

Wjeżdżający do Krakowa pielgrzymi będą mogli zobaczyć billboardy, tzw. witacze, z wizerunkiem papieża Franciszka i młodych ludzi: dwa przy ul. Wielickiej (48 mkw.) i jeden przy ul. Turowicza (12 mkw.).

Powstanie też siedem dużych konstrukcji ze zdjęciem papieża Franciszka z młodzieżą i hasłem „Are you ready?” („Czy jesteś gotowy?”). Ich lokalizacje to m.in: rondo Matecznego, ul. Konopnickiej, ul. Piłsudzkiego al. Mickiewicza, ul. Bińczycka rondo Kocmyrzowskie, al. Słowackiego, ul. Czarnowiejska, rondo Dywizjonu 308.

Zaplanowano również po 100 flag poziomych z logo: ŚDM (żółte), Krakowa (niebieskie) i Małopolski (czerwone). Flagi mają pojawić się m.in. na al. 3 Maja, ul. Focha, rondzie Matecznego, ul. Wadowickiej. Na terenie Krakowa rozmieszczone zostaną też flagi pionowe, w tym 24 kolorowych z wizerunkiem św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Flagi pionowe zostaną wywieszone m.in. na Rynku Głównym, Małym Rynku, placu Matejki, placu Wszystkich Świętych.

Dodatkowo powstanie 21 flag z patronami ŚDM, które mają być umieszczone na placu Szczepańskim. Przygotowane zostanie też 48 flag pionowych na metalowych konstrukcjach. Staną m.in. pod Wawelem, na placu Centralnym, przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Paw-ła II . Potrzebnych będzie również 675 drogowskazów ustawionych w newralgicznych punktach i skrzyżowaniach, ułatwiających komunikację i orientację w terenie.

Oprócz tego na terenie miasta pojawi się 1500 tablic informacyjnych zamontowanych na słupach oświetleniowych. Ma być również 150 przenośnych punktów informacyjnych. Na ŚDM potrzebnych będzie także 300 niebieskich rękawic wykonanych z pianki, które mają umożliwiać lepszą identyfikację wolontariuszy informacyjnych w tłumie. W specjalny sposób tzw. standami (konstrukcjami z trzech ścian) oznaczone zostaną ważne zabytki.

piotr.tymczak@dziennik.krakow.pl

Piotr Tymczak

W Dzienniku Polskim pracuję od ponad 20 lat. Piszę o sprawach miejskich związanych z Krakowem, polityce, gospodarce oraz o sporcie. Zajmuję się m.in. inwestycjami, komunikacją, samorządem. 


Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku moim marzeniem była praca w redakcji gazety. Spełniłem je przychodząc do redakcji Dziennika Polskiego i łącząc w niej pracę do działów miejskiego i sportowego.


Praca dziennikarska od lat zajmuje większość mojego czasu. W wolnych chwilach lubię czytać prasę i książki, oglądać mecze piłkarskie, spacerować po Krakowie, biegać i pływać. Interesuję się polityką, gospodarką, motoryzacją i sportem. Moim hobby jest moje ukochane miasto Kraków, jego historia i szukanie rozwiązań miejskich problemów, tak by wszytkim pod Wawelem żyło się lepiej. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.