Michał Czajka

Damian Skiba, trener Stali II Mielec: Naszym głównym celem jest ogrywać młodzież i wprowadzać ich do pierwszej drużyny

Damian Skiba jest zadowolony z postawy drużyny jesienią. Wiosną planuje wprowadzić do zespołu kolejny młodych graczy Fot. Michał Czajka Damian Skiba jest zadowolony z postawy drużyny jesienią. Wiosną planuje wprowadzić do zespołu kolejny młodych graczy
Michał Czajka

Stall II Mielec bardzo dobrze prezentowała się w rundzie jesiennej 4 ligi podkarpackiej. - Nie wiedziałem, czego oczekiwać przed początkiem sezonu, ale chłopaki dali radę - mówi trener mielczan, Damian Skiba.

Panie trenerze, dla wielu byliście sporym zaskoczeniem rundy jesiennej. Czy dla pana to 3. miejsce również było miłą niespodzianką?

Powiem szczerze, że przed rozpoczęciem rundy nasza postawa była jedną wielką niewiadomą, bo wiedziałem, jakim składem będziemy dysponować - przede wszystkim bardzo młodym. Zawsze wierzyłem w mój zespół. Zawsze bałem się tylko tego przeskoku z juniora do seniora. Chłopaki jednak dali radę, nasz wynik jest bardzo fajny, a najbardziej satysfakcjonuje mnie to, że w większości spotkań byliśmy tak naprawdę zespołem dominującym. Przed rozpoczęciem sezonu wziąłbym ten wynik w ciemno, ale teraz po zakończeniu rundy czuję pewien niedosyt, bo powinniśmy mieć na swoim koncie 5-6 punktów więcej. Brakło właśnie tego doświadczenia i cwaniactwa. Cieszę się bardzo, że daliśmy szansę tym młodym, a oni odpłacili się świetnym wynikiem. Wiosną możemy być jeszcze mocniejsi.

W dalszej części rozmowy m. in. o:

 • celach mieleckiej drużyny
 • rozwoju młodych piłkarzy Stali II
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Michał Czajka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.