Czy prezes złoży meldunek? [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Marek Nienartowicz

Czy prezes złoży meldunek? [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

Marek Nienartowicz

Niewiele brakuje, a niejeden pisowiec będzie musiał miał zazdrościć. Bo być może dany mi będzie zaszczyt dostępu do legendarnego ucha prezesa! Pośrednio, bo pośrednio, ale zawsze!

Apelowałem przecież nie raz do PiS, by na swoją listę w wyborach do Sejmu w okręgu obejmującym Toruń i okolice nie wstawiał już posła Czabańskiego z Warszawy, jednocześnie szefa Rady Mediów Narodowych. Bo niespecjalnie ma on czas dla tak zwanego terenu. No i na razie wiadomo tyle że imć Czabański nie będzie już, jak cztery lata temu, „jedynką” na toruńsko-włocławskiej liście PiS. Jeśli ostatecznie nie będzie go na niej w ogóle, to pan prezes będzie mógł mi zameldować wykonanie zadania.

Swoją drogą to znany miłośnik zwierząt, czyli prezes Kaczyński właśnie, nie postawił tym razem na tylko trochę od siebie mniejszego ich obrońcę, czyli posła Czabańskiego. „Jedynkę” dostał minister Ardanowski od rolnictwa. Więc nie zaszkodziło mu lansowanie bobrzych jąder jako afrodyzjaka, dań z żubra i uboju rytualnego. Obronę zwierząt prezes poświęcił bowiem dla wyborczej taktyki. Skoro tyle rozpoznawalnych twarzy wysłał do Brukseli, to teraz na czele list trzeba było umieścić prawie cały rząd. I tak to na „jedynce” wylądował nasz ziomek spod Torunia.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.