Czy należy wprowadzić okresowe badania dla starszych kierowców?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Arkuszewicz/Polska Press
Norbert Ziętal

Czy należy wprowadzić okresowe badania dla starszych kierowców?

Norbert Ziętal

Czy kierowcy - seniorzy powinni przechodzić regularne, okresowe badania a tym, którzy ich nie przeszli należy zabierać prawo jazdy? Takie pomysły pojawiają się co jakiś czas, podobnie jak w przypadku najmłodszych kierowców.

Postulat, aby kierowcy, którzy ukończyli 60. rok życia przechodzili okresowe badania, powraca co jakiś czas w mediach. Zazwyczaj po tym, jak kolizję lub wypadek spowoduje starszy wiekiem posiadacz prawa jazdy. Niedawno stało się tak po niegroźnej stłuczce drogowej, jaką w Warszawie spowodował 104-letni kierowca.

W dalszej części artykułu:

 • czy są projekty zmiany przepisów?
 • co wynika z policyjnych statystyk?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Leonard Mazur

Mam 72 lata i Prawo Jazdy ABT od 1966 r.Przez cały okres jazdy za kierownicą nie spowodowałem żadnego wypadku nie licząc kilku drobnych kolizji.Nigdy do chwili obecnej nie korzystałem z żadnych roszczeń z Polisy Ubezpieczeniowej .Mam status osoby niepełnosprawnej w stopniu znacznym i pełną świadomość o zachowaniu szczególnej ostrożności w czasie poruszania się po naszych POLSKICH DROGACH.Nie mniej jednak,z własnego doświadczenia wiem jak wykorzystują swoje możliwości ,,niedzielni kierowcy"w wypasionych pudłach,szczególnie ,,młodzi z tupetem".Co dotyczy osób starszych,nie ulega najmniejszej wątpliwości,że z przyczyn określonego wieku będą zobowiązani poddać się badaniom sprawności, i nad tym tematem trzeba pracować.Pozdrawiam wszystkich rozsądnych,a młodym kierowcom przypominam,że nie są na drodze ,,GOŚĆMI z przywilejami".

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.