Czy były zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder straci mandat radnego?

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Czy były zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder straci mandat radnego?

Norbert Ziętal

Czy radny Grzegorz Hayder, szef klubu Regia Civitas, straci mandat radnego? To od środy gorące pytanie w przemyskim magistracie. Chodzi o, być może, złamany zakaz łączenia funkcji radnego miejskiego z pracą w urzędzie miejskim.

„Zwracam się z prośbą o udzielenie informacji czy radny Rady Miejskiej pan Grzegorz Hayder jest obecnie pracownikiem Urzędu Miasta Przemyśla”

- z oficjalną interpelacją o wyjaśnienie tej sprawy do prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna zwrócił się Tomasz Leszczyński, przemyski radny miejski Kukiz’15, przewodniczący komisji budżetu i finansów Rady Miejskiej.

Po kilku dniach otrzymał odpowiedź. Hayder został odwołany ze stanowiska zastępcy prezydenta Przemyśla 16 listopada, w związku ze złożoną w tym samym dniu rezygnacją. Zarządzenie w sprawie odwołania podjął kończący kadencję poprzedni prezydent Przemyśla Robert Choma.

„Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę. W okresie wypowiedzenia pracownik ma prawo do wynagrodzenia w wysokości przysługującej przed odwołaniem” - napisał Choma w swoim zarządzeniu z 16 listopada ub. roku.

Jak dowiedzieliśmy się w przemyskim magistracie, od tego dnia Hayder, na wypowiedzeniu, otrzymywał wynagrodzenie w poprzedniej wysokości, bez dodatku specjalnego.

„Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie 28 lutego 2019 r. Odwołanie łączy się bezpośrednio z natychmiastową utratą stanowiska i nie powoduje automatycznego rozwiązania stosunku pracy. Mimo iż w okresie wypowiedzenia pracownik nie świadczy pracy to stosunek pracy z odwołanym pracownikiem trwa nadal, aż do upływu okresu równego okresowi wypowiedzenia” - twierdzi Bakun w odpowiedzi na interpelację radnego.

Grzegorz Hayder w grudniu 2010 r. został zastępcą prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. W ubiegłorocznej kampanii wyborczej startował na radnego miejskiego z listy Regii Civitas. Prawo zezwala na takie sytuacje. Został wybrany radnym miejskim. Po złożeniu ślubowania realizował obowiązki radnego, został szefem opozycyjnego klubu Regia Civitas

Jednak pojawiły się wątpliwości co do ważności jego mandatu.

W dalszej części przeczytasz:

 • Jakie przepisy mogą spowodować, że Grzegorz Hayder straci mandat
 • Co na to wszystko sam zainteresowany
 • Kiedy rozstrzygną się losy tej sprawy
Pozostało jeszcze 35% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.