Czesław Siekierski, ludowiec zza Wisły, kandydatem na europosła z Podkarpacia? Polityk się waha

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz / Polska Press
Andrzej Plęs

Czesław Siekierski, ludowiec zza Wisły, kandydatem na europosła z Podkarpacia? Polityk się waha

Andrzej Plęs

Eurodeputowany Czesław Siekierski nie kryje, że sam jest zaskoczony propozycją. To on ma otwierać podkarpacką listę Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dopiero druga na liście ma być Elżbieta Łukacijewska z PO.

Czesław Siekierski jest członkiem PSL. Z jego pierwszych reakcji wynika, że do pomysłu podchodzi z rezerwą, bo: pochodzi ze Świętokrzyskiego i z Podkarpaciem niewiele go wiąże, a poza tym: raczej nie ma szans w walce o głosy z drugą na liście wyborczej Elżbietą Łukacijewską. Decyzję, czy zgodzi się kandydować z Podkarpacia, ma podjąć w środę. Z jego można wnioskować, że decyzja będzie raczej na tak, choć wynika to raczej „z rozsądku”.

Kiedy w ostatnich dniach Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało się wejść do przygotowywanej na eurowybory Koalicji Europejskiej (PO, Nowoczesna, SLD, Inicjatywa Polska, Zieloni, od soboty także PSL), zaczęło się ponowne układanie list wyborczych, uwzględniających również ludowców. Wynik negocjacji może być zaskakujący dla mieszkańców Podkarpacia, bo w naszym województwie listę wyborczą Koalicji ma otwierać Czesław Siekierski, doktor nauk ekonomicznych, od 2004 roku eurodeputowany z okręgu świętokrzysko-małopolskiego, wcześniej peeselowski poseł na Sejm, od pokoleń związany z Kielecczyzną. W woj. świętokrzyskim peeselowską „jedynką” na liście ma być Adam Jarubas, były marszałek woj. świętokrzyskiego.

Skąd taka propozycja?

- O zgodę na kandydowanie prosił mnie pan Kosiniak-Kamysz - potwierdza europoseł Siekierski. - To był „wybór z rozsądku”, bo do obsadzenia list z małopolsko-świętokrzyskiego i podkarpackiego były dwie kandydatury: moja i pana Jarubasa. Byłoby nienormalne, by na listę podkarpacką wystawiać byłego marszałka w Świętokrzyskim. Doszliśmy do wniosku, że będę lepszym kandydatem na Podkarpaciu niż Jarubas.

W dalszej części m.in.:

 • co zdecyduje Czesław Siekierski
 • "jedynkę" na podkarpackiej liście tłumaczy poseł PO Zdzisław Gawlik

 

 

Pozostało jeszcze 55% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.