Cyberprzemocy doświadcza coraz więcej dzieci i młodzieży. Boli tak samo, jak przemoc w realu
Przemoc w internecie zostawia niewidzialne ślady - to hasło kampanii, która ma uświadomić rodzicom, jak poważnym problemem jest cyberprzemoc. Dane mówią same za siebie: prawie połowa polskich nastolatków doświadczyła przemocy w sieci, a 39 proc. z nich nikomu o tym nie powiedziało.
Na problem cyberprzemocy wobec dzieci i młodzieży chcą zwrócić organizatorzy kampanii „Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany” - Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce i Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Cyberprzemoc - o tym nastolatek nie mówi nikomu
Prawie połowa polskich nastolatków doświadczyła agresji w internecie, a 39% z nich nie powiedziało o tym nikomu - tak wynika z danych zebranych przez Instytut NASK. Organizatorzy chcą oni uświadomić rodzicom, jak poważnym zagrożeniem jest cyberprzemoc.
Prawie połowa polskich nastolatków doświadczyła agresji w internecie, a 39% z nich nie powiedziało o tym nikomu - tak wynika z danych zebranych przez Instytut NASK.
Dzieci rzadko proszą dorosłych o pomoc. I właśnie m.in. z tego powodu przemoc w internecie staje się niewidzialnym zjawiskiem. Dzieci są tam nie tylko poniżane czy obrażane, ale są również narażone na szkodliwe treści, niedostosowane do ich wieku czy emocjonalnego rozwoju.
Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień