Bartosz Gubernat

Cwani kierowcy grają rzeszowskiej straży miejskiej na nosie. Jak długo jeszcze będą urządzać "dzikie parkingi"?

Wzdłuż ul. Unii Lubelskiej płatne miejsca wyznaczono między ulicami Langiewicza i Kraszewskiego. Od rana kierowcy omijają je jednak szerokim łukiem i Fot. Bartosz Gubernat Wzdłuż ul. Unii Lubelskiej płatne miejsca wyznaczono między ulicami Langiewicza i Kraszewskiego. Od rana kierowcy omijają je jednak szerokim łukiem i parkują poza strefą. Ograniczają widoczność na skrzyżowaniach i przy wyjazdach z posesji.
Bartosz Gubernat

Wprowadzenie płatnej strefy parkowania zmieniło centrum Rzeszowa na lepsze. Jednak rośnie grupa kierowców, którzy unikając opłat, utrudniają ruch i niszczą chodniki oraz zieleńce. Kierowcy, którzy uczciwie płacą za postój, pytają: Dlaczego straż miejska i policja udają, że problemu nie ma?

Środa, godzina 9 rano, ulica Unii Lubelskiej w Rzeszowie. Na wysokości Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej sznur samochodów szczelnie oblega chodniki. Część pojazdów utrudnia pieszym przejście po chodniku. Pozostałe dodatkowo zasłaniają widoczność kierowcom wyjeżdżającym z posesji. Co je łączy? Każdy z kierowców popełnił wykroczenie, parkując w niedozwolonym miejscu. Każdy zrobił to obok parkingu, który wyznaczono w miejscu bezpiecznym, które nie koliduje z ruchem pieszym, nie utrudnia innym jazdy. Ale za postój na wyznaczonym parkingu trzeba zapłacić…

Dwie strefy w rejonie centrum

Parkowanie w centrum miasta i na jego obrzeżach jest płatne od początku 2016 roku. Strefa jest podzielona na dwie części. Wyższe stawki obowiązują najbliżej ratusza, gdzie w zależności od długości postoju kierowcy płacą od 2 do 2,8 zł za godzinę. W drugiej podstrefie każda godzina kosztuje 1,5 zł. Dla osób, które do centrum przyjeżdżają na co dzień, miasto przygotowało abonamenty postojowe. Miesięczny w ścisłym centrum kosztuje 200 zł, a na jego obrzeżach 120 zł. Opłaty wnosi jednak tylko część kierowców. Pozostali stworzyli w centrum dzikie parkingi, jak ten przy Unii Lubelskiej. W jaki sposób oszczędzają pieniądze?

W dalszej części przeczytasz:

 • w jakich miejscach w Rzeszowie kierowcy urządzają "dzikie parkingi"
 • jak sytuację tłumaczy MATiP
 • ile mandatów wystawili strażnicy za nieprawidłowe parkowanie
Pozostało jeszcze 72% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.