„Cud mniemany, czyli krakowiacy i górale" w Operze Wrocławskiej

Czytaj dalej
Katarzyna Kaczorowska

„Cud mniemany, czyli krakowiacy i górale" w Operze Wrocławskiej

Katarzyna Kaczorowska

Biało-czerwone namiętności, czyli wspomnienie po dawnej rewolucji. Ten spektakl trzeba zobaczyć dla kostiumów Mateusza Stępniaka

11 listopada Opera Wrocławska świętowała premierą dzieła rewolucyjnego, czyli „Krakowiaków i górali” Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego, które to dzieło premierę miało 1 marca 1794 roku, a więc na trzy tygodnie przed wybuchem insurekcji kościuszkowskiej.

Dzisiaj jakobiński wydźwięk „Krakowiaków i górali”, których akcja dzieje się wśród chłopów, jest rozpoznawalny dla wtajemniczonych.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kaczorowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.