Cosmos Nowotaniec przebył drogę z nieba do piekła. Po największym sukcesie w historii klubu przyszła fatalna zapaść

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Sowa
Miłosz Bieniaszewski

Cosmos Nowotaniec przebył drogę z nieba do piekła. Po największym sukcesie w historii klubu przyszła fatalna zapaść

Miłosz Bieniaszewski

Półtora roku to nie jest może zbyt długi czas, ale w życiu piłkarskim potrafi się wiele zmienić. Za świeży przykład może służyć Cosmos Nowotaniec, który wycofał się z rozgrywek 4 ligi.

Najnowsza historia tego klubu z niewielkiej miejscowości w powiecie sanockim długo układała się niczym bajka. Jeszcze na początku tego stulecia Cosmos Nowotaniec grał w klasie A i nikomu nie śniło się, że w pewnym momencie znajdzie się na ustach całego województwa. Najpierw, w sezonie 2006/2007 przyszedł awans do klasy okręgowej, a po kolejnych czterech latach promocja do 4 ligi.

To już było bardzo dużo i wydawało się, że to apogeum dla tego klubu. Drużyna najpierw jednak okrzepła na tym poziomie rozgrywkowym, a następnie stała się czołową ekipą ligi. W końcu, w sezonie 2015/2016 przyszedł awans do 3 ligi. - Znaleźliśmy się w niebie. To chyba jakaś bajka - cieszył się wtedy Henryk Majka, kierownik drużyny. Faktycznie, wszyscy mogli się poczuć, jak we wspomnianym niebie. Do niewielkiego Nowotańca przyjeżdżały takie marki, jak Stal Rzeszów, Motor Lublin czy Resovia.

Ba, te dwie pierwsze wracały do domów na tarczy. Dla wszystkich związanych z Cosmosem były to niezapomniane chwile, ale skończyło się bez happy endu, bo spadkiem do 4 ligi. Drużyna prowadzona najpierw przez Ireneusza Zarzykę, a następnie przez duet Mateusz Krawczyk - Łukasz Krzysztoń wstydu jednak nie przyniosła, a wręcz kilka razy bardzo pozytywnie zaskoczyła.

W dalszej części tekstu można przeczytać m.in., w której lidze zagra jesienią Cosmos, ile klub jest winien zawodnikom, kto go może wydobyć z kłopotów.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Miłosz Bieniaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.