Eliza Gniewek-Juszczak

Co zrobić z wrakami zalegającymi na parkingach. - Ludzka sprawa, nie korzystasz oddaj - radzi pan Kazimierz z Nowej Soli [wideo]

- Zielona Góra, ul. Wyszyńskiego. Auto stoi tam przynajmniej trzy lata - zgłosił Gazecie Lubuskiej pan Tomek Fot. Nadesłane przez czytelnika - Zielona Góra, ul. Wyszyńskiego. Auto stoi tam przynajmniej trzy lata - zgłosił Gazecie Lubuskiej pan Tomek
Eliza Gniewek-Juszczak

Kazimierz Ekiert ścigał właścicieli wraków, kiedy pracował w policyjnej drogówce w Zielonej Górze. Teraz proponuje by miasto informowało mieszkańców, że mogą stare auta złomować.

- Szedłem moją ulicą Fredry i naliczyłem jedenaście wraków - mówi Kazimierz Ekiert, radny miejski i emerytowany policjant wydziału ruchu drogowego. Osprawie przypomniał podczas sesji rady w czwartek. Radny zgłosił problem władzom miasta, bo każdy porzucony w mieście samochód to strata cennego miejsca parkingowego.

 • - Na prośbę mieszkańców postawiliśmy znak zakazu postoju w określonych godzinach i problem się rozwiązał - mówi o jednym ze sposobów walki z wrakami Wadim Tyszkiewicz.
 • - Jak walczyć z wrakami?
 • - Gdzie można zgłosić taki pojazd?
 • - Ile trwa jego usuwanie?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.