Co grozi niepodległej Polsce i chrześcijaństwu

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęs

Co grozi niepodległej Polsce i chrześcijaństwu

Andrzej Plęs

Jeszcze nigdy Polska nie była tak bezpieczna, jesteśmy w Unii, chroni nas NATO - brzmi przekaz polityczny. A na ulicach manifestacje „w obronie suwerenności”. Kościół od dawna nie był tak wpływowy, a na ulicach manifestacje „w obronie chrześcijaństwa”.

Co potwierdził ks. Stanisław, podczas kazania w rzeszowskim kościele Św. Krzyża.

- W ostatnim czasie wiele różnych szlachetnych inicjatyw: „Różaniec do granic”. Wielu z nas wzięło różaniec do ręki, aby modlić się o pomyślność swojej ojczyzny, o pokój dla świata, o poszanowanie Prawa Bożego, godności człowieka, obrony życia, tych najsłabszych” - wyliczał podczas nabożeństwa, które rozpoczynało marsz: „W obronie chrześcijaństwa i suwerenności Polski”.

Od GMO po życie poczęte

Od kościoła pod pomnik Pamięci Żołnierzy AK miało przemaszerować 2 tysiące manifestantów - tylu uczestników spodziewał się Związek Podkarpackich Organizacji Chrześcijańskich, Narodowych i Patriotycznych, kiedy zgłaszał manifestację do rzeszowskiego urzędu miasta. Maszerowało niespełna 100 osób. Średnia wieku - 60 plus, młodzieży nie było. Od kościoła pod pomnik - z towarzyszeniem dwóch policyjnych radiowozów, z banerem „Polonia Semper Fidelis”, z białoczerwonymi chorągiewkami i z patriotyczno-religijnymi pieśniami na ustach. Gdyby nie napis na potężnym banerze poprzedzającym marsz, nie byłoby wiadomo, o co chodzi. Pod pomnikiem AK wyjaśniło się nieco więcej.

- Mamy świadomość wielkiego zagrożenia chrześcijaństwa, szczególnie przez islam, masonerię i środowiska liberalno-ateistyczne. Wielu chrześcijan jest mordowanych za wiarę, w Europie pustoszeją kościoły

- wyliczał jeden z prelegentów.

W dalszej części artykułu:

 • o przesłaniu do prezydenta, rządu i parlamentu
 • prawdopodobnych przyczynach słabej frekwencji
 • laicyzującej się Europie Zachodniej
 • i pomysłach na nowoczesny patriotyzm.
Pozostało jeszcze 80% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.