Marek Bluj

Co będzie robił Andrzej Kowal? Będzie dyrektorem?

Co będzie robił Andrzej Kowal? Będzie dyrektorem? Fot. Krzysztof Kapica
Marek Bluj

Co dalej z Andrzejem Kowalem, byłym trenerem Asseco Resovii? Nikt oficjalnie tego nie mówi , ale z naszych informacji wynika, że zostanie on mianowany dyrektorem sportowym klubu.

Kowal, który przed ostatnim meczem ubiegłego sezonu z Jastrzębskim Węglem, poinformował, że kończy pracę z drużyną Asseco Resovii w charakterze trenera, wciąż ma ważny kontrakt z rzeszowskim klubem. I z naszych informacji wynika, że nadal będzie pracował w Asseco Resovii, z którą sięgał po największe sukcesy. Przez najbliższe dwa lata ma pełnić funkcję dyrektora sportowego. Podobną rolę w Resovii pełnił kilka lat temu Marek Karbarz.

W Asseco Resovii na temat przyszłej roli i funkcji Kowala nikt się otwarcie nie wypowiada. Sam zainteresowany, który na początku tamtego tygodnia wrócił z kilkudniowego pobytu w USA, także milczy.

Podczas środowej kolacji w Rzeszowie, w ścisłym gronie, Kowal spotkał się ze swoim włoskim następcą, Roberto Serniottim. Na pewno obaj panowie w obecności szefów klubu rozmawiali nie tylko o zespole, zawodnikach, ale także o swojej ewentualnej współpracy.

Prezes rzeszowskiego klubu Bartosz Górski na pytanie Nowin o przyszłość w Asseco Resovii byłego trenera, czy zostaje, czy też odchodzi do innej pracy, odpowiedział:

„Trener Kowal dopiero wrócił z USA, w środę mieliśmy wspólną kolację z oboma trenerami. Wiele zależy od samego trenera Kowala, jaką ma wizję na siebie; jesteśmy gotowi do rozmów, ale na efekty trzeba jednak poczekać”.

Czekamy więc na oficjalny komunikat w sprawie dyrektora sportowego Kowala. Według naszych informatorów sprawa jest już przesądzona i pan Andrzej przez dwa lata będzie pełnił właśnie tę funkcję. 46. letni Kowal związany jest z Resovią od lat 90. Był jej zawodnikiem, a potem od 2002 roku pracował jako szkoleniowiec i - jak mówił - chciałby tę pracę w przyszłości kontynuować.

Nie wydaje się jednak, aby już od najbliższego sezonu Kowal zdecydował się na objęcie stanowiska trenera w jednym z klubów z drugiej połowy tabeli. Człowiek z takim doświadczeniem, potencjałem, ambicjami, z taką wiedzą i tak utytułowany przyda się w Asseco Resovii, dla której i w której zrobił tak wiele. Zresztą szefostwo Asseco Poland, sponsora strategicznego siatkarzy znad Wisłoka, bardzo wysoko ocenia pracę i kwalifikacje Kowala.

Adam Góral, prezes Asseco Poland był pomysłodawcą zatrudnienia Kowala na stanowisku pierwszego szkoleniowca resoviaków i ma na jego temat, jak najlepsze zdanie. Jak ten jeden z najlepszych szkoleniowców w PlusLidze będzie tylko chciał, ma murowane zatrudnienie w klubie i to nie tylko dlatego, że ma jeszcze przez rok ważny kontrakt.

Znamienne mogą być tu słowa Serniottiego, który wyraził wolę współpracy z osobami z poprzedniego sztabu.

Funkcję dyrektora sportowego pełnił z powodzeniem w Zaksie Kędzierzyn-Koźle, zanim został prezesem klubu, były znakomity siatkarz Sebastian Świderski.

Po zakończeniu kariery zawodniczej w barwach Onico Warszawa przez znakomitego innego reprezentanta Polski Pawła Zagumnego, zarząd stołecznego klubu powierzył „Gumie” funkcję dyrektora sportowego. Zagumny w nowej roli kompletuje m.in. kadrę „Inżynierów”.

Andrzej Kowal, urodzony w 1971 roku, w przeszłości także trener reprezentacji Polski B, jest kolejnym znanym siatkarzem i trenerem, który - wszystko wskazuje na to - zostanie dyrektorem sportowym w klubie PlusLigi. Nie ulega kwestii, że ma wszystko, aby dobrze pełnić tę funkcję.

Marek Bluj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.