Cisy papieża Franciszka w Parku Miłosierdzia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. fot. Anna Kaczmarz
Grażyna Starzak

Cisy papieża Franciszka w Parku Miłosierdzia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Grażyna Starzak

Łagiewniki. Blisko 30 tys. osób weźmie udział w mszy, którą 30 lipca w sanktuarium św. Jana Pawła II odprawi papież Franciszek.

Ojciec Święty przyjedzie na miejsce ze znajdującego się nieopodal sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po drodze zobaczy niewielkie na razie cisy, które zasadzone wczoraj przez premier Beatę Szydło, kard. Stanisława Dziwisza i wolontariuszy ŚDM, są zaczątkiem Parku Miłosierdzia im. Papieża Franciszka.

Jak powiedział ks. prałat Jan Kabziński, kustosz sanktuarium, wizyta papieża, który kanonizował Jana Pawła II podniesie prestiż Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” i rozsławi go na cały świat.

Do Centrum, którego częścią jest sanktuarium, przybędą pielgrzymi z całego świata. Wiele grup zamówiło już msze, m.in. 150-osobowa grupa z Nowego Jorku, a także pielgrzymi z Hongkongu i Wiednia oraz konsulat Chorwacji. W kolejne dni tygodnia w nabożeństwach uczestniczyć ma 700 pielgrzymów z Paryża oraz grupy m.in. z Irlandii, Włoch, Danii, Hiszpanii, Ukrainy, Brazylii i USA.

WIDEO: Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji przy ul. Piastowskiej

Autor: Piotr Drabik

Oprócz modlitwy w przepięknie ozdobionej mozaikami bazylice i w kaplicach dolnego kościoła z relikwiami św. Jana Pawła II pielgrzymi mogą zwiedzać muzeum papieża Polaka i podziwiać panoramę Krakowa z wieży widokowej. Wczoraj byli też świadkami sadzenia cisów przez premier Szydło i kard. Dziwisza. Drzewa (będzie ich w sumie ponad 200) to dar małopolskich leśników. Wyrosły z nasion, które poświęcił Benedykt XVI. Utworzą Park Miłosierdzia, który będzie nosił imię papieża Franciszka.

Franciszek przyjedzie do Centrum JPII w sobotę. O godz. 10.30 odprawi mszę w kościele górnym. W nabożeństwie uczestniczyć będzie 2 tys. osób duchownych, na placu przed świątynią zgromadzi się 5 tys. duchownych i świeckich, a dalej na tzw. błoniach ok. 20 tys. wiernych.

W pobliskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dokąd papież zawita w sobotę o godz. 9, rozdano już wszystkie 10 tys. bezpłatnych biletów. Postanowiono dodrukować drugie tyle wejściówek. Można je odbierać w punkcie informacyjnym.

Grażyna Starzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.