Krótkie informacje z Gorzowa, Górzycy, Drezdenka i Sulęcina.
Gorzów. Cieszcie się światełkami, póki jeszcze są
Jeszcze tylko w piątek i w sobotę będą cieszyły oko świąteczne iluminacje i ozdoby, którymi urząd przystroił centrum. Zgodnie z planem 10 stycznia zacznie się wielka akcja „sprzątania”, czyli demontażu świecących upiększeń: lampek, łańcuchów i figur. A jest co usuwać, ponieważ w sumie przystrojono ponad 80 latarni i około 30 drzew.
Przypomnijmy: w tym sezonie ozdoby wisiały w Gorzowie już od 3 grudnia. Było ich wyjątkowo dużo, bo miasto nie dość, że powiesiło swoje, to Gorzów rozświetliły także wypożyczone światełka. W sumie świąteczne iluminacje kosztowały budżet niemal 230 tys. zł (już z kosztami energii).
Gorzów. W sobotę na rynku demonstruje KOD
W sobotę, 9 stycznia w wielu miastach Polski odbywać się będą demonstracje Komitetu Obrony Demokracji. W Gorzowie protest będzie się na Starym Rynku o 14.00. - Motywem przewodnim będzie sprawa zawłaszczenia mediów publicznych - mówi Robert Krzych, jeden z organizatorów. Spodziewają się oni 200-300 osób.
Gorzów. Z ul. Zagrodowej znikną drzewa
- Dalsze zwlekanie z zadbaniem o bezpieczeństwo może doprowadzić do wypadku - mówi radny Grzegorz Musia-łowicz z Ludzi dla Miasta. W interpelacji do prezydenta prosi o wycinkę drzew przy ul. Zagrodowej, bo są zniszczone je m.in. bobry. Wycinka może być już w styczniu.
Górzyca. Poradnia ma już aparat USG
Do poradni ginekologicznej trafił aparat USG. Dzięki temu, mieszkanki gminy nie będą już zmuszone dojeżdżać na badania do szpitala w Słubicach. Urządzenie już działa.
Drezdenko. Szpital organizuje kolejną Białą Sobotę
Od 8.00 do 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 będą wykonywane bezpłatne badania, m.in. diagnostyka cukrzycy, morfologia krwi, badania CRP, EKG, ortopedyczne, słuchu, kości w kierunku osteoporozy oraz pomiar RR ciśnienia. W programie Białej Soboty są też porady lekarza medycyny sportowej, chirurga, kardiologa, internisty, diabetologa, ginekologa, położnej i dietetyczki. Takiej okazji nie można przegapić!
Sulęcin/Ośno Lubuskie. Dwaj bezdomni uniknęli śmierci
Policjanci podczas kontroli miejsc, w których mogą przebywać bezdomni, natknęli się na 42-latka. Po namowach mężczyzna podał dane znajomego, który zgodził się przyjąć go pod swój dach. Kolejnym mężczyzną, któremu udało się pomóc, był 67-latek z Ośna Lubuskiego. Mężczyzna przyszedł do sulęcińskiej komendy, bo chciał się ogrzać. Mundurowi razem z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej skierowali go do noclegowni i zapewnili ciepły posiłek. - Nie bądźmy obojętni i pomóżmy w tym okresie potrzebujących. O każdym przypadku należy alarmować. Informacje można przekazywać, dzwoniąc na 112 lub 997 - mówi Alina Słonik z sulęcińskiej policji. Informacje o miejscach dla bezdomnych uzyskamy też pod darmowym numerem: 800 109 160.