Chrystus z Łukowej koło Nowej Sarzyny stracił rękę. Ludzie mówią, że to jakiś znak [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Janusz Motyka
Norbert Ziętal

Chrystus z Łukowej koło Nowej Sarzyny stracił rękę. Ludzie mówią, że to jakiś znak [ZDJĘCIA, WIDEO]

Norbert Ziętal

10 kwietnia, we wtorek, rano pękła prawa ręka figury Jezusa Chrystusa na krzyżu, ustawionym w środku wsi Łukowa, niedaleko Nowej Sarzyny. Część mieszkańców uważa, że to jakiś znak.

Dzwoni do mnie córka. To było gdzieś po dziewiątej. Mamo, Jezusowi rękę urwało. Przeraziłam się, bo nie zrozumiałem w pierwszej chwili o co chodzi. Komu urwało? Może któremuś z synów? - relacjonuje nam mieszkanka Łukowa, niewielkiej wioski w gminie Nowa Sarzyna.

Szybko wyjaśniło się, że chodzi o figurę Jezusa z dużego krzyża stojącego w środku miejscowości. Tuż obok remizy strażackiej miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Na ósmą jechałem do pracy. Mimochodem popatrzyłem na tę figurę i wtedy na pewno jeszcze była cała. Jak zawsze. A kolega odwoził żonę na autobus, na dziewiątą i mówi, że już wtedy Chrystus miał urwaną rękę. Ten kolega widział to parę minut przed dziewiątą, czyli to z figurą musiało się stać gdzieś pomiędzy ósmą a ósmą czterdzieści pięć - mówi mieszkaniec Łukowa.

Opowiada, że wkrótce sprawą zaczęła żyć cała miejscowość. Kilkoro mieszkańców pojechało do Warszawy na uroczystości rocznicowe z okazji 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ktoś wysłał do nich SMS-a z informacją o figurze. Natychmiast rozdzwoniły się telefony.

- Ta sprawa jest dziwna. Nie wiemy, co się w ogóle stało. W łokciu ręką strzeliła. Ale dlaczego? - zastanawia się Edward Baj, sołtys wsi Łukowa.

W dalszej części przeczytasz:

 • jakie są domysły na temat przyczyn zjawiska
 • co sie stało z uszkodzoną rzeźbą 
 • jakie dyzyzje zapadły w sprawie przyszłości pomnika
Pozostało jeszcze 73% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.