Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Chora Polska, czyli pół roku protestów w Polsce. Lekarze ofiarami problemów społecznych: między zdrowiem a ekonomią

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski/Archiwum
Dorota Abramowicz

Chora Polska, czyli pół roku protestów w Polsce. Lekarze ofiarami problemów społecznych: między zdrowiem a ekonomią

Dorota Abramowicz

Jesteśmy ofiarami problemów społecznych - mówią lekarze, do których od kilku miesięcy ustawiają się w kolejce pielęgniarki, policjanci, nauczyciele, urzędnicy sądów i prokuratur, by w ramach protestu - zamiast strajku - wziąć zwolnienie lekarskie. I dodają, że pokazuje to chory obraz kraju, w którym jedna z najbardziej obciążonych pracą grup zawodowych została postawiona między młotem a kowadłem. Między zdrowiem a ekonomią.

Doktor L., internistka w jednej z pomorskich przychodni, znała wcześniej pacjentkę, która kilka dni przed świętami zjawiła się w gabinecie z prośbą o zwolnienie lekarskie.

- Miała jakiś czas temu nawracające problemy z gardłem, to choroba zawodowa wszystkich nauczycieli - mówi internistka.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Abramowicz

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

XYZ

Stoczniowcy Gdańscy w 1980 r. grali
kartą czystą zaś policjanci i im podobni
zagrywali "statystycznie" nie wiarygodną
strajkową kartą L4, której liczebność na
rynku, jak widać, jest zależna od politycznej
gry a nie od sytuacji zdrowotnej.
Opinia: "strajkowe L4" giną w tłumie
na prawdę chorych, ..." jest
nieporozumieniem. Czy i jak Pani
Redaktor to sprawdziła?
A co do lekarzy to powiem, że na
"wojnie płacowej" trzeba się
umieć zachować - trochę inaczej
niż w spokojnym stanie, w przeciwnym
wypadku traci się zaufanie.

XYZ

"Szybko rozpoczynamy leczenie - mówi dr L."
Za szybko panie doktorze L. szczególnie tych
młodych i zdrowych, którzy waszymi rękami
chcą załatwiać swoje profesjonalne interesy.
Opinia na jaką sobie zapracowujecie jest
konsekwencją waszej inteligencji - nie
zawsze dostatecznej.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.